Start potężnej rakiety Falcon Heavy od SpaceX zakończony powodzeniem!

Ponad 3 lata musieliśmy czekać na moment ponownego zobaczenia w akcji rakiety Falcon Heavy, najpotężniejszej obecnie wykorzystywanej w przemyśle kosmicznym. Potwór od Elona Muska pomyślnie wystartował!

Ponad 3 lata musieliśmy czekać na moment ponownego zobaczenia w akcji rakiety Falcon Heavy, najpotężniejszej obecnie wykorzystywanej w przemyśle kosmicznym. Potwór od Elona Muska pomyślnie wystartował!
Przed nami wiele startów potężnej rakiety Falcon Heavy /SpaceX /materiały prasowe

AKTUALIZACJA:

Falcon Heavy pomyślnie wystartował i Elon Musk może spać spokojnie. Ten projekt po prostu działa i spełnia swoją rolę wzorowo. SpaceX udostępniła nagranie z niezwykle bliskiego ujęcia na start potężnej rakiety. Widok po prostu zapiera dech!

WCZEŚNIEJ INFORMOWALIŚMY:

SpaceX zapowiada aż 13 startów potężnej rakiety Falcon Heavy. Odbyła ona w swojej karierze już trzy pomyślne starty, a za kilka dni może być ich w sumie cztery. Tak naprawdę to niewiele, ponieważ zwykły Falcon wykonał już grubo ponad 100 startów, niemniej, mówimy tu o pojeździe, który jest zbudowany z aż trzech stopni zwykłego Falcona, zatem to ogromny pojazd.

Reklama

Najbliższą misją będzie USSF-44. Jest to przedsięwzięcie realizowane dla armii Stanów Zjednoczonych. Start miał odbyć się 31 października, ale firma SpaceX poinformowała, że pojawiły się problemy techniczne z rakietą, dlatego start został przełożony na 1 listopada, na godzinę 14:40 czasu polskiego. Relację na żywo z tego wydarzenia można zobaczyć na kanale SpaceFlightNow.

Przed nami wiele startów potężnej rakiety Falcon Heavy 

Do końca roku szykuje się jeszcze jedna misja. W trakcie niej na orbitę mają być wyniesione satelity ViaSat-3 Americas dla firmy Viasat. W przyszłym roku mają być zrealizowane aż cztery starty rakiety Falcon Heavy. Zapowiada się zatem gratka dla wszystkich fanów firmy SpaceX i całego przemysłu kosmicznego.

Podczas szóstej misji znowu na orbitę poleci satelita Pentagonu, tym razem o oznaczeniu USSF-67. W trakcie siódmej na orbicie znajdą się też nowe satelity, ale tym razem dla firmy EchoStar. Nastąpi też misja USSF-52 dla Pentagonu. Co ciekawe, NASA i SpaceX planują, że pod koniec przyszłego roku Falcon Heavy zacznie realizować nieco inne misje.

Falcon Heavy wyniesie sondę badawczą księżyców Jowisza

Naukowcy chcą dostarczyć sondę za pomocą tej rakiety na "złotą" planetoidę wartą 37 biliardów złotych. Mowa tutaj o 16 Psyche, czyli jednej z największych planetoid znajdujących się w pasie pomiędzy Marsem a Jowiszem. Sądzi się, że jest zamarzniętym metalowym jądrem planety wielkości Marsa, która uległa zniszczeniu.

Przypominamy, że Falcon Heavy odbył pierwszą misję dla samego Elona Muska na pokładzie z elektrycznym pojazdem o nazwie Roadster. Obecnie podróżuje on gdzieś na orbicie pomiędzy Ziemią a Marsem. Druga misja polegała na wyniesieniu na orbitę satelity Arabsat-6A dla firmy Arabsat. Tymczasem trzecia była tajnym przedsięwzięciem na potrzeby Pentagonu. Prawdopodobnie był to nowy rodzaj satelity szpiegowskiego dla Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej (CIA).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Falcon Heavy | technologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy