Szykują się dwa starty Falcona Heavy. Zrealizuje misje dla Pentagonu i Arabii Saudyjskiej

Falcon Heavy to najpotężniejsza w historii rakieta wykorzystywana w prywatnym sektorze przemysłu kosmicznego. SpaceX po udanym teście już planuje kolejne jej starty z ważnymi misjami.

Według najnowszego oświadczenia przedstawicieli SpaceX, kolejny start rakiety Falcon Heavy nastąpi w październiku bieżącego roku.

Szczegóły misji Space Test Program 2 owiane są tajemnicą, ponieważ będzie ona wykonywana dla Pentagonu, ale wiadomo, że prace przy budowie urządzenia opóźniają się, dlatego też start FH został przełożony z czerwca na jesień. Nieoficjalne źródła mówią, że będzie to połowa października.

Wczoraj pojawiły się też informacje na temat kolejnej misji. Na ziemską orbitę ma trafić satelita komunikacyjny Arabsat-6A. Start jest wstępnie zaplanowany na grudzień obecnego roku lub styczeń przyszłego.

Reklama

SpaceX w tej chwili nie ma zaplanowanych innych misji dla Falcona Heavy. Nieoficjalnie mówi się, że trwają wstępne rozmowy z operatorami flotowych satelitów, czyli z firmami Intelsat, Viasat i Inmarsat.

Jeśli któraś z nich zdecyduje się na wysłanie swoich instalacji na orbitę na pokładzie potężniej rakiety od Elona Muska, to nie wydarzy się to szybciej, niż w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Tymczasem w firmie trwają intensywne prace nad budową rakietą Big Falcon Rocket (BFR), jeszcze potężniejszej od Falcona Heavy. SpaceX zatrudnia na potęgę inżynierów w Kalifornii, których zadaniem będzie budowa rakiety, która zabierze pierwszych ludzi na Czerwoną Planetę już za 5 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. SpaceX

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy