Turyści Inspiration4 świetnie się bawią na orbicie. Rozmawiali z Tomem Cruisem i dzieciakami [WIDEO]

Pierwsza w historii w pełni cywilna załoga misji Inspiration4 już trzeci dzień lata po orbicie w kapsule Dragon-2 od SpaceX, 580 km ponad nami, wykonuje zdjęcia, łączy się na żywo z celebrytami i inspiruje podopiecznych swojego szpitala.

Na początku pojawiły się informacje o problemach z aklimatyzacją jednego z członków załogi. Pobyt w przestrzeni kosmicznej i stanie nieważkości daleko od powierzchni Ziemi zaowocował mdłościami i wymiotami. Jednak obecnie jest już dużo lepiej, dlatego załoga postanowiła wysłać kilka fotek i filmów na serwisy społecznościowe, a nawet połączyli się z Tomem Cruisem i dzieciakami ze szpitala St. Jude Children's Research Hospital w Memphis.

Na fotkach możemy zobaczyć naszą planetę z zapierającej dech perspektywy orbity i samą załogę świetnie bawiącą się w kapsule. SpaceX nie ukrywa, że ta misja jest wstępem do nowej ery kosmicznej turystyki, która pozwoli ludziom niezwiązanym z przemysłem kosmicznym i programem astronautów wybrać się w niezapomnianą podróż na orbitę.

Reklama

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że Tom Cruise miałby nakręcić pierwszy film bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej. Niestety, nic więcej nie wiadomo na ten temat, ale rozmowa załogi Inspiration4 z Cruisem na pewno nie była przypadkowa.

SpaceX i NASA szykują misje turystyczne nie tylko na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale również jako pobyt w samej kapsule Dragon-2, jak obecnie ma to miejsce w misji Inspiraton4. Jest wielce prawdopodobne, że Tom Cruise niebawem wybierze się na orbitę z operatorem i nakręci sceny do swojego nowego filmu lub nawet zorganizuje tam reality show w formie małego Big Brothera.

Na razie możemy liczyć na dłuży film lub serial odcinkowy z tej misji, gdyż prawa do niej uzyskał Netflix. Firma wyemitowała już kilka krótkich odcinków misji Inspiration4, dzięki którym mogliśmy zapoznać się z poszczególnymi członkami załogi oraz celem przedsięwzięcia.

A celem Inspiration4 jest zebranie 200 milionów dolarów dla szpitala St. Jude Children’s Research Hospital. Placówka oferuje darmową pomoc dzieciom i młodym dorosłym walczącym z rakiem i innymi poważnymi chorobami. Kosmiczni turyści na wiele sposobów będą starali się organizować różne zbiórki na cel charytatywny.

Źródło: GeekWeek.pl/Inspiration4 / Fot. Inspiration4/SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy