Załogowe ramię na platformie startowej LC-39A już zamontowane przez SpaceX

Firma Elona Muska po 2 tygodniach wreszcie zamontowała jeden z kluczowych elementów platformy startowej LC-39A. Załogowe ramię prezentuje się pięknie, podobnie jak kapsuła Dragon-2.

To kolejny znak, że wielkimi krokami zbliża się nowa era załogowych lotów kosmicznych z terytorium Stanów Zjednoczonych. Ten moment nadejdzie już w przyszłym roku.

Firma należąca do Elona Muska już zamontowała specjalne ramię na słynnej platformie startowej LC-39A, z której startowały wielkie misje Apollo na Srebrny Glob, a także promy kosmiczne z misjami na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Umożliwi ono transport astronautów z wieży do kapsuły Dragon-2, w której udadzą się oni na ziemską orbitę na pokładzie rakiety Falcon-9. Ramię ma biało-czarne malowanie, podobnie jak kapsuła Dragon i wygląda bardzo nowocześnie.

Reklama

Załogowe ramię na platformie startowej LC-39A już zamontowane przez SpaceX. Fot. SpaceX.

Przypomnijmy, że testowy lot bezzałogowy kapsuły Dragon od SpaceX ma odbyć się w listopadzie bieżącego roku, a załogowy w kwietniu 2019 roku. W pierwszym locie testowym udział weźmie: Robert Behnken i Douglas Hurley, natomiast w locie operacyjnym: Victor Glover i Michael Hopkins.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / Fot. SpaceX

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama