Zobacz, jak pięknie wyglądało lądowanie rakiety Falcon na... lądzie [WIDEO]

Przyzwyczailiśmy się już do lądowań rakiet Falcon od SpaceX na oceanicznych barkach, ale nigdy ten widok nam się nie znudzi. Tym razem mamy jednak coś wyjątkowego. Rakieta z misji Transporter-2 wylądowała na lądzie.

Misja wystartowała 30 czerwca ze kompleksu startowego LC-40 na przylądku Canaveral, a w trakcie niej, rakieta Falcon-9 wyniosła na orbitę 85 mikrosatelitów zbudowanych w standardzie CubeSat, w ramach programu SmallSat Rideshare.

Warto tutaj dodać, że ta konkretna rakieta Falcon-9 brała już wcześniej udział w aż siedmiu misjach. Tym razem jednak pierwszy stopień nie wylądował na platformie na Oceanie Atlantyckim, tylko na stanowisku do lądowania, znajdującym się na przylądku Canaveral.

To było wyjątkowe wydarzenie dla fanów firmy i przemysłu kosmicznego. Entuzjaści fotografii i filmów mogli jak nigdy dotąd uwiecznić sam moment lądowania z najróżniejszych perspektyw. Co ciekawe, fanom o wiele lepiej wyszły filmy, które pokazują mistrzowskie lądowanie pierwszego stopnia w pełnej krasie.

Reklama

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / Fot. SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy