Chromecast bez możliwości podłączenia do publicznej sieci WiFi

​Chromecast niespodziewanie pojawił się na rynku, zyskując wielu zwolenników. Za niewygórowaną cenę otrzymujemy bardzo przydatne urządzenie, które już wkrótce otrzyma wsparcie dużej liczby aplikacji. I choć w Stanach Zjednoczonych popularność doprowadziła do wyprzedania pierwszej partii, która trafiła na rynek, to jednak urządzenie nie ustrzegło się wad.

John Affaki, pełniący funkcję kierownika do spraw technicznych oddziału odpowiedzialnego za Chromecast przyznał, że urządzenie nie ma możliwości podłączenia do publicznej sieci WiFi. Takie rozwiązanie oczywiście było brane pod uwagę, ale ze względu na sporą ilość problemów technicznych przy wprowadzaniu tej funkcji, zdecydowano się jej nie uwzględniać. W założeniach Chromecast mógłby sprawować się idealnie w przypadku podróżnych, którzy zabierają urządzenie np. na wakacje i uruchamiają na wybranym odbiorniku.

Większość hoteli w USA ma jednak wyłączoną obsługę peer to peer. Również spora część z nich wymaga najpierw specjalnego logowania do sieci, co dla urządzenia Chromecast stanowi problem nie do przeskoczenia.
 
W tej sytuacji rozwiązaniem może być założenie prywatnego hotspotu przy użyciu laptopa lub urządzeń mobilnych, jednak w praktyce wiąże się to z wysokimi kosztami dla użytkownika. Biorąc pod uwagę możliwości prezentowane przez Chromecast oraz dobrą sprzedaż, urządzenie i tak poradzi sobie na rynku bez wsparcia sieci publicznej. Niewykluczone jednak, że z czasem i taka funkcja wejdzie w życie wraz z kolejnymi wersjami.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Chromecast | Streaming | Wi-Fi | multimedia | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy