Chromecast

Poniedziałek, 11 września 2023 (16:22) Aktualizacja Wtorek, 12 września 2023 (09:43)
Chromecast to niewielkie urządzenie stworzone przez Google, które umożliwia przesyłanie treści z urządzenia mobilnego lub komputera na telewizor. Dzięki niemu można przesyłać treści z różnych źródeł, w tym z popularnych serwisów streamingowych. Chromecast jest łatwy w obsłudze i zapewnia rozszerzone możliwości oglądania treści na większym ekranie.
Chromecast - najważniejsze informacje
Chromecast to przystawka, która stary telewizor zmienia w nowoczesny Smart TV. /123RF/PICSEL

Chromecast - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    urządzenie multimedialne

  • Rok uruchomienia produkcji:

    2013

  • System operacyjny:

Google Chromecast to odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu użytkownicy starych typów telewizorów, mogą zamienić je w nowoczesne Smart TV. To mała przystawka określana jako dongle. Podpina się ją do telewizora lub projektora przewodem HDMI. 

Samo urządzenie łączy się z siecią bezprzewodową, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie obrazów oraz dźwięków bezpośrednio z urządzeń mobilnych z systemem Android, przeglądarki Chrome czy laptopa. Chromecast 4 ma dodatkowo platformę Google TV, czyli możliwość instalowania aplikacji. 

Chromecast można obsługiwać za pomocą standardowego pilota albo smartfona, wspiera także polecenia głosowe (asystent Google).

Instalacja przystawki jest łatwa i bezproblemowa. Jedynym wymogiem jest dostępność gniazda HDMI w telewizorze i pobranie aplikacji Google Home na swoje urządzenie mobilne. Po podłączeniu urządzenia do telewizora trzeba sparować urządzenie z siecią WiFi i cieszyć się telewizorem typu Smart.

Ciekawostki o Google Chromecast

  • Google Chromecast to idealne rozwiązanie dla właścicieli telewizorów starego typu. Dzięki niemu znika konieczność wymiany sprawnego urządzenia na nowe. Kupując stosunkowo tani dodatek, można zamienić każdy telewizor z HDMI w Smart TV. Urządzenie po zainstalowaniu i sparowaniu działa niezwykle płynnie i szybko. Interfejs wygląda podobnie jak w telewizorach z systemem Android. Użytkownicy mogą korzystać z wielu aplikacji (m.in. Netfliksa, HBO Max, Polsat Box Go czy Spotify).

  • Google Chromecast 4 obsługuje format 4K HDR i dysponuje automatycznym przełączaniem pomiędzy wersją SDR oraz HDR. Urządzenie ma niewielkie rozmiary. Swoim wyglądem przypominające niewielki pendrive. Wpięte z tyłu telewizora pozostaje niewidoczne. Nie ma przy tym problemów związanych z opóźnieniami czy brakiem reakcji pilota na wydawane komendy.

Chromecast - Wiadomości