Reklama

Polacy pomagają mieszkańcom Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Członkowie grupy Napromieniowani.pl, na co dzień związani z Czarnobylską Strefą Wykluczenia, przygotowali kolejną akcję pomocy samosiołom, czyli mieszkańcom strefy, którzy po katastrofie pozostali w swoich domach.

Niedawno odbyła się kolejna, trzecia akcja pomocy dziesiątkom starszych osób mieszkającym w okolicach Czarnobyla. Polacy zebrali kilka tysięcy złotych od swoich fanów, znajomych i wszystkich ludzi interesujących się Czarnobylską Strefą Wykluczenia.

Za zebrane fundusze zakupili nie tylko ciepłe ubrania, żywność, wodę dla głównie zamieszkujących tamte tereny starszych ludzi, ale również narzędzia i materiały do naprawy ich niszczejących domów. Prawda jest taka, że gdyby nie Polacy i ludzie zainteresowani strefą, ci wspaniali ludzie mieliby dużo cięższe życie.

Reklama

W trakcie wizyt w domach samosiołów, członkowie grupy Napromieniowani.pl zbierali materiały filmowe do dokumentu na temat ich codziennego życia. Możecie obejrzeć go powyżej.

Jeśli interesuje Was strefa i przyszłość samosiołów, to śledźcie kanał grupy na YouTube lub profil na Facebooku i w miarę możliwości wspierajcie ich akcje na Ukrainie. Dla Was kilkadziesiąt złotych to niewiele, ale dla mieszkańców strefy to często kwestia przetrwania.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Napromieniowani.pl / Fot. YouTube/Napromieniowani.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy