Aż 11 tysięcy magazynów energii od Tesli dla zrujnowanego Portoryko

Tesla pomaga jak tylko może mieszkańcom Portoryko, zrujnowanego po przejściu huraganu Maria w ubiegłym roku. Firma instaluje na potęgę swoje magazyny energii.

Tesla pomaga jak tylko może mieszkańcom Portoryko, zrujnowanego po przejściu huraganu Maria w ubiegłym roku. Firma instaluje na potęgę swoje magazyny energii.

Kilka dni temu, Tesla pochwaliła się efektami prowadzonego przez siebie zakrojonego na szeroką skalę programu dostarczania magazynów energii i paneli solarnych do zniszczonej ubiegłego lata przez huragan Maria wyspy Portoryko ().

Wówczas Elon Musk napisał na swoim profilu na Twitterze, że jego firma ukończyła już 662 projekty, w ramach których postawiła w różnych częściach wyspy magazyny energii.

Reklama

Teraz szef Tesli i SpaceX dodał, że firma jest w trakcie realizacji kolejnych aż 11 tysięcy inwestycji na wyspie. To niesamowita ilość. Oznacza to, że Portoryko niebawem będzie mogło nie tylko zacząć podnosić się po wielkiej tragedii, ale również będzie mogło pretendować do miana najbardziej ekologicznego kraju na naszej planecie.

Te 11 tysięcy magazynów energii, zbudowanych z pomocą PowerWalli i Powerpacków, może stworzyć wirtualną i ekologiczną elektrownię, dzięki której będzie można magazynować i zasilać te obiekty, które w danej chwili potrzebują energii elektrycznej wówczas, gdy tego będą potrzebowały.

Rząd robi co tylko może, aby odbudować całą infrastrukturę, jednak nie tylko brak mu środków, ale również nowe systemy często ulegają nowym awariom. Ostatnia potężna awaria przez 3 dni mocno dała się we znaki setkom tysięcy mieszkańców wyspy, ale ci z nich, co mieli systemy od Tesli, tego w ogóle nie odczuli.

Przypomnijmy, że po huraganie, na Portoryko był też utrudniony dostęp do globalnej sieci, ale takie firmy jak Google czy Facebook zapewniły go z powietrza, a mianowicie z pomocą specjalnych balonów.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Tesla

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy