Oto SolarImpact, jacht zasilany Słońcem, który może pływać w nieskończoność

Panele solarne są coraz wydajniejsze, a to sprawia, że pokryte nimi najróżniejsze obiekty mogą być zasilane darmową energią praktycznie w nieskończoność, tak jak jacht SolarImpact.

Jest on obecnie najbardziej ekologicznym i jednocześnie zjawiskowym konceptem jachtu na świecie. Jego właściciel postanowił zainstalować na jego pokładzie panele solarne o łącznej powierzchni aż 300 metrów kwadratowych. Nie, nie szpecą tej łajby, bo zostały zaprojektowane w ten sposób, aby pięknie i subtelnie wpisywały się w jego unikalną konstrukcję.

Potężny system paneli uzupełniają silniki elektryczne i akumulatory o pojemności aż 800 kWh, które zapewniają 10 godzin nieprzerwanego rejsu z prędkością 40 km/h, tej mierzącej 24 metry długości i ważącej 70 ton luksusowej łodzi. Co ciekawe, jacht może pływać i być zasilany energią elektryczną w nieskończoność, jeśli będzie poruszał się z prędkością do 10 km/h.

Reklama

Na pokładzie SolarImpact został zainstalowany również tradycyjny napęd. Są nim dwa silniki Diesla o mocy 87 KM. Jeśli dojdzie do awarii napędu elektrycznego, z jego pomocą jednostka będzie mogła bezpiecznie dotrzeć do portu.

Chociaż projekt prezentuje się wyśmienicie, to jednak na razie jest to tylko render. Został ujawniony niedawno na Cannes Yachting Festival. Jego twórcy zapewniają, że jeśli będzie nim duże zainteresowanie, a na to wszystko wskazuje, ten piękny jacht pojawi się naprawdę.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. SolarImpact

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy