Wasze stare smartfony zyskają drugie życie. Producenci zmienią je w użyteczne gadżety

Pewnie u każdego z Was w szafce leży stary smartfon, który trafił tam, bo jest wolny i nie dostaje już aktualizacji. Teraz ma się to zmienić. Stary sprzęt zyska nowe zdolności i znowu będzie Was służył.

Ekologiczny trend to nie tylko tworzenie nowych urządzeń z myślą o środowisku naturalnym, ale przede wszystkim poradzenie sobie z problemem recyklingu już istniejących. Producenci urządzeń mobilnych mają bardzo ciekawy pomysł na wykorzystanie starych urządzeń z myślą o polepszeniu jakości Waszego życia i zadbaniu o Wasz budżet.

Samsung ogłosił właśnie projekt Galaxy Upcycling. Pod tą enigmatycznie brzmiącą nazwą kryje się pomysł zmiany starych smartfonów z popularnej linii Galaxy w użyteczne urządzenia. Koreański koncern zamierza zacząć aktualizować oprogramowanie w wysłużonych smartfonach, by nadać im zupełnie nowe, praktyczne funkcje.

Reklama

Co ciekawe, przeszkodą nie będą tutaj słabe podzespoły. Podobno Samsung za drobną opłatą wymieni np. zużyte baterie na nowe lub zmęczoną obudowę smartfona. Ale to nie wszystko. Pojawią się nowe aktualizacje, które pozwolą je zmienić np. w walkie-talkie, cyfrowe ramki do zdjęć czy poloty do sterowania inteligentnymi urządzeniami.

Program Galaxy Upcycling pozwoli również na bezproblemowe oddanie swoich starych, uszkodzonych smartfonów, które zostaną później rozebrane na części. Następnie, z dobrych części złożone zostaną nowe urządzenia, które trafią do dzieci z biednych rodzin. Będą mogły one wykorzystać ich nowe zdolności do nauki i rozrywki. I to jest wspaniały pomysł.

Samsung ma podać więcej szczegółów swojego ekologicznego projektu w najbliższym czasie. Niemal pewne jest, że podobne projekty pojawią się również u konkurencji. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się setki milionów smartfonów. W większości przypadków stare urządzenia zalegają w szufladach, a przecież wciąż można z nich uczynić dobry użytek.

Jeśli problemem w większości przypadków jest brak nowego oprogramowania, to jest to kwestia do załatwienia. I taka właśnie idea przyświeca Samsungowi, który rzadko wydaje aktualizacje do swoich urządzeń, które mają zaledwie po 2-3 lata.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy