AI wygeneruje głos Edith Piaf do nowego filmu. Co na to fani?

Edith Piaf była niezwykle uznaną, francuską piosenkarką, której sława wykroczyła również poza granice jej ojczystego kraju. Niedawno świat obiegła informacja o powstającej biografii filmowej artystki, której produkcją zajęło się Warner Bros. Okazuje się, że w tworzeniu filmu duży udział będzie miała sztuczna inteligencja. Dzięki AI zostanie wygenerowany wizerunek i głos piosenkarki.

Warner Bros tworzy film biograficzny o Edith Piaf. AI wygeneruje głos i wizerunek piosenkarki

Życie Edith Piaf zostało opisane w wielu biografiach, zarówno książkowych, jak i filmowych. Niedługo może dołączyć do nich produkcja Warner Bros, która wyróżniać się będzie wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

AI wygeneruje głos oraz wizerunek francuskiej piosenkarki, które zostaną wykorzystane w filmowej animacji o życiu francuskiego "Wróbelka" (taki przydomek nosiła Edith Piaf z uwagi na niski wzrost – mierzyła bowiem 147 cm). Artystka "ożywiona" przez sztuczną inteligencję będzie również narratorem biografii o sobie samej. 

Reklama

Animowany film biograficzny o Edith Piaf. Do wygenerowania głosu wykorzystano setki próbek

Zgodnie z informacjami podanymi przez Warner Music Group, aby wygenerowany głos wiernie odwzorowywał francuską piosenkarkę, specjaliści przeszkolili sztuczną inteligencję korzystając z setek próbek dźwięku oraz zdjęć Edith Piaf – niektóre z nich miały ponad 80 lat. Wspomniano również, że w filmie wykorzystane zostaną kultowe utwory artystki, takie jak "La Vie en rose" czy "Non, je ne regrette rien", które do dnia dzisiejszego są uwielbiane przez fanów na całym świecie. 

Akcja 90-minutowego filmu "EDITH" będzie rozgrywać się w Paryżu i Nowym Jorku. Animacja ukaże okres życia Edith Piaf od lat 20. do lat 60. XX wieku. Biografia ma nieść ze sobą przesłanie traktujące o stawianiu czoła przeciwnościom losu, a także ukazać drogę na szczyt jednej z największych ikon francuskiej muzyki. Twórcy mają nadzieję, że produkcja stanie się ponadczasowa i przystępna dla widzów w każdym wieku. 

W internecie pojawiły się również niepochlebne opinie na temat powstającego filmu. Niektórym fanom artystki nie podoba się to, że w produkcję biografii będzie zaangażowana sztuczna inteligencja. Internauci wskazują również, że istnieje już bardzo udany film biograficzny o życiu Edith – "La Môme" (polski tytuł: "Niczego nie żałuję – Edith Piaf"), który spotkał się z uznaniem widzów i krytyków na całym świecie, czego efektem były dwa wygrane Oscary. 

Na animowany film "EDITH" z udziałem AI trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Póki co powstała wersja koncepcyjna obrazu, a twórcy deklarują, że chcą podejść do projektu z najwyższym szacunkiem.

Przeczytaj też:

Powstaje filmowa biografia Edith Piaf. Wykorzystają sztuczną inteligencję

Jej głos poruszał miliony! Co Edith Piaf powiedziała swojemu kochankowi?

"Milionerzy": Pytanie o Edith Piaf za 125 tys. złotych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy