Dziury w fabule słynnych filmów

Choćby cała ekipa dawała z siebie to niestety jesteśmy tylko ludźmi i czasem zdarzy się, że po prostu nikt nie zauważy, że aktor robi nie do końca to co powinien. No, a czasem po prostu scenarzysta daje ciała już na poziomie pisania. Stąd biorą się dziury w fabule, a oto najbardziej kolorowe przypadki.

1. Dodatkowa maszyna czasu

W trzeciej części Powrotu do przyszłości DeLorean, którym Marty przybywa do westernowego świata roku 1885 niestety traci całe paliwo, stąd cały plan napędzenia go z pomocą pociągu. Doc Brown zapomniał chyba, że schował w kopalni drugiego DeLoreana z pełnym bakiem.

2. Ocean's 11 i pieniądze

W Ocean's 11 rabusie podmieniają pieniądze w skarbcu na ulotki, ale gdy zastanowimy się nad tym co ekipa Oceana robiła po kolei to nie ma po prostu na tę czynność miejsca (ani czasu) - do skarbca dostaje się Yen wewnątrz małego wózka, a Linus i Ocean schodzą tam na linach przez chroniony laserami szyb windy. Do tej dziury w fabule przyznał się nawet reżyser Steven Sodenbergh, ale nie zmienia to faktu, że film ten nadal ogląda się bardzo przyjemnie.

Reklama

3. Ocean's 11 i owoce/krewetki

W tym samym filmie doszło też do innej pomyłki- w jednej ze scen Rusty (w tej roli Brad Pitt) trzyma kieliszek z koktajlem z krewetek, a gdy kamera pokazuje to z nieco innego kąta - ma on w dłoniach talerz z owocami. Błąd ten wziął się zapewne stąd, że dwa różne fragmenty tej samej sceny kręcono w różnych dniach (czy nawet tygodniach).

4. Matrix - Cypher

W pierwszej, zdecydowanie najlepszej części trylogii Matrix, Cypher zdradzając Morfeusza i resztę ludzkości dostaje się na chwilę samotnie do Matrixa. Aby tego dokonać potrzebował by on jednak pomocy operatora - drugiego człowieka. Czy zatem cały czas w załodze Nabuchodonozora był drugi zdrajca?

5. Air Force One

Na samym początku filmu terroryści infiltrują strzeżony budynek, a jako, że akcja ma miejsce w nocy są oni ubrani i pomalowani na czarno. Zapomnieli tylko, że mają białe spadochrony.

6. Whiplash czyta w myślach?

Whiplash, grany przez Mickeya Rourke'a, w drugiej części Iron Mana przedostaje się na tor wyścigowy w Monako i staje na trasie wyścigu by zabić Tony'ego Starka. Skąd mógł on jednak wiedzieć gdzie go znajdzie, skoro sam Stark zaledwie chwilę wcześniej pod wpływem chwili zabiera miejsce w jednym z bolidów?

7. Indiana Jones uratował Hitlera

W Poszukiwaczach Zaginionej Arki, jeśli się nad tym zastanowić, Indiana Jones ratuje życie Hitlera. Gdyby nasz ulubiony archeolog nie wmieszał się w plan nazistów prawdopodobnie Arka zostałaby dostarczona przed oblicze Fuhrera i to on uległby efektownemu stopieniu. Chociaż z drugiej strony, bez pomocy Indy'ego Beloq nigdy nie byłby w stanie wykopać Arki.

8. Nielegalny Karate Kid

Karate Kid - film pokazujący, że oszukiwanie jest złe, a prawdziwy duch walki jest w stanie pokonać każdą przeszkodę. Ale czy na pewno? W tej formule, która pokazywana jest w filmie kopnięcia w twarz są niedozwolone - co jest wielokrotnie w jego trakcie powtarzane. A jak główny bohater pokonuje swojego głównego przeciwnika Jonny'ego? Kopiąc go w twarz, oczywiście.

9. Obcy kompatybilni z Makiem

W filmie Dzień Niepodległości udaje nam się pokonać obcych dzięki komputerowemu wirusowi, który odpalany jest na komputerze Mac. Obcy zdają się być kompatybilni z systemem na komputerze Apple.

10. ET

ET - co udowodnił podczas słynnej sceny na rowerze - nie ma problemu z oderwaniem nie tylko siebie od ziemi. Dlaczego zatem nie lewitował on prostu na swój statek na początku filmu?

11. Niezniszczalne spodnie

W X-Men: The Last Stand Phoenix Jean Gray niszczy wszystko dookoła siebie, a jej moc zrywa nawet ciało z niezniszczalnego, wykonanego z adamantium szkieletu Wolverine'a. Nie wiemy z czego wykonane są jego spodnie, ale podejrzewamy też jakiś super-tajny materiał.

12. Armageddon

W filmie Armageddon, w obliczu zbliżającej się do Ziemi potężnej planetoidy NASA postanawia stworzyć drużynę astronautów z nafciarzy pracujących na platformie wiertniczej. Czy nie łatwiej byłoby wytrenować prawdziwych astronautów z doświadczeniem w wierceniu? To samo pytanie zadał ponoć Michaelowi Bayowi odtwórca jednej z głównych ról - Ben Affleck - na co Bay odparł: shut the f*ck up.

13. Efekt motyla

W filmie Efekt motyla Ashton Kutcher trafia do więzienia, a gdy kolega z celi nie chce uwierzyć w jego umiejętność podróżowania w czasie, Kutcher przenosi się w przeszłość i robi sobie krzywdę - a potem wspólne z niedowiarkiem oglądają pojawianie się nowej blizny. Jest to całkowicie niezgodne z tym co film przedstawiał nam wcześniej (i co nawet mówi nam w tytule) - bliznę tę powinien on posiadać od lat i być może wpłynęłaby ona znacznie na dalszy przebieg wydarzeń.

Fot. Lucasfilm

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy