Reklama

Piractwo ma się wspaniale. Przed Wami najczęściej piracone seriale 2020 roku

A na szczycie zestawienia oczywiście Mandalorian, który znalazł się tam z kilku powodów, ale jednym z najważniejszych jest z pewnością fakt ograniczonej dostępności platformy Disney+, na której ten jest emitowany.

Portal torrentfreak jak co roku postanowił przyjrzeć się najczęściej piraconym serialom, ale do ubiegłego roku lista niemal zawsze wyglądała tak samo, bo przez długie lata była zdominowana przez kolejne sezony Gry o tron. Teraz, kiedy HBO zakończyło już jego emisję, przyszła jednak pora na zmiany. Co prawda kandydatów do pierwszego miejsca było kilku, ale jeden wyróżniał się na tym tle, a chodzi oczywiście o serial Mandalorian. Ten trafił na listę również w roku poprzedzającym, ze swoim pierwszym sezonem, ale wtedy wylądował na trzecim miejscu, a teraz sezon drugi zdecydowanie trafia na jej szczyt. 

Reklama

I w sumie to trudno się temu dziwić, bo po pierwsze mamy do czynienia z show osadzonym w najpopularniejszym chyba filmowym uniwersum, czyli Gwiezdnych wojen, a do tego dostępnym jedynie na platformie Disney+. To jedna z najmłodszych filmowych usług streamingowych i choć należy do takiego giganta jak Disney, jej dostępność wciąż nie jest jeszcze globalna. Po ograniczonym debiucie w listopadzie 2019 roku, w ubiegłym roku mocno się wprawdzie poprawiła, ale proces następował etapami, a do tego wciąż nie obejmuje zasięgiem większości Afryki, całej Azji i Europy na wschód od niemieckiej granicy. Wszystko to sprawiło, że duża część osób postanowiła obejrzeć ulubiony serial w sposób nielegalny. 

Warto jednak podkreślić, że show miało silną konkurencję, bo na drugim miejscu niechlubnego zestawienia znajduje się kontrowersyjny serial Boys od Amazon Prime Video, którego drugi sezon był jeszcze mocniejszy niż pierwszy. Ostatnie miejsce podium należy zaś do Westworld od HBO, które jeśli wierzyć ocenom zaliczyło duży spadek formy, ale większość fanów i tak chciała poznać dalsze losy ulubionych bohaterów. Jak więc widać, każdy z seriali dostępny był na innej platformie streamingowej, więc żeby obejrzeć wszystkie, należało wykupić trzy osobne subskrypcje, co dla części osób było najwyraźniej warunkiem niemożliwym do spełnienia i po części wyjaśnia sięganie po pirackie wersje. Żeby jednak nie tłumaczyć i usprawiedliwiać takiego zachowania należy dodać, że nie trzeba ich przecież opłacać w tym samym czasie i zawsze można nimi żonglować, bo ze wszystkich można zrezygnować w dowolnym momencie. Tak czy inaczej, dalsze miejsca pierwszej dziesiątki zajmują Wikingowie, Star Trek: Picard, Rick and Morty, The Walking Dead, The Outsider, Arrow oraz The Flash - wszystkie poza Star Trek: Picard i Outsider to kolejne sezony znanych show. 

Źródło: GeekWeek.pl/torrentfreak/Fot. Disney+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy