5 najlepszych gadżetów dla każdego studenta

Co powinno znaleźć się w torbie każdego studenta? Skrypty, notatniki, książki... A co powinno znaleźć się w torbie każdego nowoczesnego studenta? Zobaczcie sami.

Wakacje już dawno są historią, za oknem zaczyna się robić kolorowo, a na polskich uczelniach gwarno. Choć wielu wydaje się, że życie studenta wcale łatwe nie jest, podajemy listę 5 , które mogą je zdecydowanie poprawić.

Czytnik książek elektronicznych

Czytniki e-booków wciąż wzbudzają wiele emocji. Fani tradycyjnych książek zarzucają im brak duszy, zapachu i przyjemności z przewracania kartek. Z perspektywy studenta, który do przeczytania ma niejednokrotnie całe stosy podręczników i opracować, urządzenie takie może być prawdziwym zbawieniem - jest lekkie, poręczne, pozwala na robienie notatek bez niszczenia papieru oraz - przede wszystkim - jest trendy. Doskonałe uzupełnienie do kawy ze Starbucksa. Cena czytników w ostatnim czasie spadła, oryginalnego Kindle’a można mieć już za około 500 złotych, a zmniejszenie objętości i wagi torby jest bezcenne.

Etui na tablet

Reklama

Część studentów zamiast czytnika książek z ekranem e-ink, wolała będzie zakup tabletu. Jego zdecydowaną przewagą jest możliwość oglądania filmów (oczywiście poza wykładami), grania w Angry Birds, wysyłania maili i wygodnego przeczesywania internetu w poszukiwaniu aktualnie otwartych . Nic więc dziwnego, że tablet stanie się dla wielu studentów prawdziwym przyjacielem. A ponieważ o przyjaciół trzeba dbać, warto zaopatrzyć się w odpowiednie etui. Posiadacze tabletów z Androidem mogą wybierać spośród naprawdę wielu modeli. Na powagę i bycie biznesmenem przyjdzie jeszcze pora, dlatego szczególną uwagę zwracamy na kolorowe etui ART z serii AB-101, które oprócz zintegrowanej podstawki (wygodniejsze oglądanie filmów) oferują również wygodną wbudowaną klawiaturę - ot, gdyby ktoś chciał zrobić jakieś notatki. Przy tym trzeba pamiętać o kieszeni studenta, w tym przypadku nie powinna ona ucierpieć - parę groszy zostanie na soki. Nawet jak się wyleją, to tablet nie ucierpi...

Bank energii

Krążą legendy, że w Polsce zaczęli się pojawiać studenci, którzy mają dużo w banku. Specjalna komisja niezależnych ekspertów zajęła się tą sprawą i uspokaja społeczeństwo - są studenci, którzy mają dużo w banku, ale jest to bank energii. Te niewielkie gadżety, mieszczące się w kieszeni, pozwalają studentom na naładowanie rozładowujących się urządzeń - smartfonów czy tabletów, bez konieczności noszenia ze sobą długich kabli i szukania zewnętrznych źródeł prądu. Wystarczy przed wyjściem naładować bank energii, by następnie nie zastanawiać się czy wystarczy prądu do końca wykładu. Wszyscy doskonale wiemy jak wpływa oglądanie filmów na długość pracy na jednym ładowaniu... Informacja: przykładowo, dostępne na rynku banki Measy BAT10000 dostarczą 10200 mA energii, ale nie są w stanie naładować studenta w trakcie sesji. Ogromnym plusem jest fakt, że cena nie odstrasza.

Dyktafon

Dyktafony to urządzenia ogólnie znane od wielu lat. Często stosowane również przez studentów. Świetnie spisują się we wszystkich sytuacjach, w których liczy się dosłownie każde słowo wykładowcy. Oczywiście należy pamiętać o wcześniejszym poinformowaniu go o planach nagrywania. Wszelkie działania niezgodne z prawem mogą skutkować wieloma nieprzyjemnościami, w tym wyrzuceniem z uczelni. A wtedy zostaje tylko dykta...

Na rynku dostępnych jest wiele różnych dyktafonów. Ich zróżnicowanie dostrzec można zarówno w jakości nagrywanego dźwięku, jak i cenie. Za niecałe 500 złotych można kupić już dobry dyktafon kierunkowy z możliwością dostosowywania wielu parametrów nagrywania. Dobrą propozycją jest tutaj dyktafon znanej marki Zoom - H-1.

Inteligentny długopis

Na koniec przedmiot dla wszystkich osób, którym wydaje się, że inteligencję można kupić. Smartpen LiveScribe to długopis z procesorem ARM, wbudowaną kamerą, mikrofonem oraz pamięcią o pojemności do 8 GB. Długopis ten automatycznie zapamiętuje cały zapisany tekst i pozwala na jego odczyt w wersji elektronicznej. Do działania wymaga specjalnych zeszytów, które są przypisywane do poszczególnych przedmiotów czy tematyki. Dodatkowo, zapiski synchronizowane są z nagraniami audio, co pozwala na szybkie odtworzenie danego fragmentu wykładu według własnoręcznie sporządzonych notatek.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Ebook | dyktafon | etui | student | studia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy