Apple wypuści Smart Cover z ekranem dotykowym?

Słysząc słowa "patent" i "Apple", większość pomyśli zapewne o kolejnym procesie. Na szczęście nie zawsze tak jest - tym razem na tapetę wchodzi Smart Cover z dodatkowym ekranem.

Nowy wniosek patentowy Apple'a wydaje się bardzo ciekawy. Pomysł nie jest może specjalnie odkrywczy, ponieważ rozszerzanie powierzchni roboczej za pomocą dodatkowych paneli zastosowano choćby w Nintendo DS. Obecnie Smart Cover w iPadach służy jedynie za osłonę. Zastosowanie w nim elastycznego wyświetlacza pozwoli na znaczne rozwinięcie możliwości. Co dwa ekrany, to nie jeden. Przeniesienie klawiatury z głównego ekranu na Smart Cover przyniesie sporo korzyści. Jakich?

Jednym z kluczowych problemów z klawiaturami ekranowymi jest zajmowane przez nich miejsce. Wyświetlenie klawiatury na Smart Cover pozwoli na zaoszczędzenie miejsca na głównym ekranie. Brzmi znajomo? Microsoft w Surface prezentował podobne rozwiązanie. Główną różnicą jest to, że w osłonie tabletu Microsoftu dostępna jest tylko klawiatura. Ulepszony Smart Cover Apple'a będzie w stanie wyświetlić wszystko. Bez problemu przeniesiemy na niego ikony, aplikacje itd. Organizacja pracy na tablecie będzie jeszcze lepsza.

To, że Apple stara się o patent, nie znaczy, że rozwiązanie trafi do użytkowników. Pomysł zasługuje na zainteresowanie, a czy zostanie zrealizowany, zdecydują pracownicy firmy z Cupertino.

Reklama

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smart cover | patent | tablet | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy