ArcaBoard – kolejny gadżet rodem z filmu „Powrót do przyszłości”

Rok 2015 okazał się wyjątkowym dla technologii deskolotek. Najpierw swoje rozwiązanie zaprezentował Lexus. Następnie zrobiła to firma Arx Pax. W sukurs przed kilkoma dniami przyszła im także ArcaSpace, przedstawiając światu ArcaBoard.

Urządzenie, którego ciężar własny wynosi 82 kg, unosi się na wysokość 30 cm za sprawą 36 specjalnych wentylatorów kanałowych, generujących łącznie moc 272 koni mechanicznych
Urządzenie, którego ciężar własny wynosi 82 kg, unosi się na wysokość 30 cm za sprawą 36 specjalnych wentylatorów kanałowych, generujących łącznie moc 272 koni mechanicznychmateriały prasowe

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, ArcaBoard wydaje się być najwierniejszym odpowiednikiem znanego z "Powrotu do przyszłości" hoverboard’a, na którym poruszał się bohater filmu, Marty McFly, w postać którego wcielił się Michael J. Fox. Wszystko dlatego, że produkt korporacji ArcaSpace nie wymaga specjalnego podłoża, tak jak konstrukcje obu wspomnianych firm.

Urządzenie, którego ciężar własny wynosi 82 kg, unosi się na wysokość 30 cm za sprawą 36 specjalnych wentylatorów kanałowych, generujących łącznie moc 272 koni mechanicznych. Całość zasilana jest za pomocą baterii. Pozwalają one na 6-minutowy lot, z maksymalną prędkością 20km/h.

Sterowanie ArcaBoard odbywa się na dwa sposoby: za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie z systemem Android lub iOS, umożliwiającej stabilizację lotu oraz poprzez odpowiednie ułożenie nóg, w przypadku, gdy dana osoba stwierdzi, że nie potrzebuje wspomagania z poziomu urządzenia mobilnego.

ArcaSpace przygotowała dwie wersje swojej deskolotki. Pierwsza z nich, oferująca wspomniane powyżej możliwości, dedykowana jest osobom lżejszym. Drugą zaprojektowano natomiast z myślą o osobach ważących maksymalnie 110kg, które będą mogły unosić się nad ziemią przez 3 minuty.

Po wyczerpaniu się baterii urządzenie wymaga 6-godzinnego ładownia. Proces ten można jednak przyspieszyć, kupując specjalną stację dokująca. Umożliwia ona naładowanie ArcaBoard w zaledwie 35 minut. Mankamentem jest jednak jej cena, podobnie z resztą jak samej deskolotki. Stacja dokującą kosztuje 4,5 tysiąca dolarów, natomiast ArcaBoard to wydatek rzędu 19,9 tysięcy dolarów.

Przedstawiciele ArcaSpace mimo wszystko pozostają jednak optymistami, mocno wierząc, że ich konstrukcja zrewolucjonizuje rynek nowych technologii. Czy tak będzie, zdecydują konsumenci. ArcaBoard znajduje się już w przedsprzedaży i można ją zamówić na stronie producenta. Urządzenie trafi do pierwszych klientów w kwietniu 2016 roku.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas