Będzie sterował domem z Himalajów

Czy inteligentnym budynkiem można zarządzać z każdego miejsca na świecie? Wkrótce się o tym przekonamy. Rozpoczyna się wyprawa w Himalaje, której uczestnik ma udowodnić, że nawet z ośmiotysięcznika można kontrolować, co dzieje się w domu.

Cho Oyu jest szóstym pod względem wysokości szczytem świata (8201 m n.p.m.). To właśnie z niego podczas ekspedycji Z-wave Himalayan Mariusz Małkowski, członek Z-wave Alliance, będzie sterować różnymi elektronicznymi sprzętami i instalacjami.

- Dotychczas prezentowaliśmy funkcjonalności inteligencji budynkowej w bardziej tradycyjnych warunkach - przyznaje Maciej Fiedler, prezes firmy Fibar Group, która jest producentem bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO i jednym ze sponsorów wyprawy Z-wave Himalayan.

A możliwości tego rozwiązania są spore. Pozwala ono na przykład na sterowanie sprzętami AGD i RTV, a także oświetleniem, ogrzewaniem czy systemem alarmowym. Określone działania są wykonywane nie tylko po wydaniu przez użytkownika odpowiedniej komendy, ale także uruchamiane przez system samoczynnie na podstawie informacji przekazywanych przez czujniki.

Reklama

- Teraz, dzięki wyprawie Z-wave Himalayan, zademonstrujemy nie tylko zalety domowej automatyki. Udowodnimy też, że nawet w tak odległym miejscu można mieć pełną kontrolę nad swoim domem, a także, że tego typu technologia funkcjonuje bez zastrzeżeń również w ekstremalnych warunkach - mówi Maciej Fiedler.

Mariusz Małkowski podczas ekspedycji będzie demonstrował możliwości zdalnego dostępu i zarządzania tym, co dzieje się w domu za pomocą urządzeń pracujących w bezprzewodowym standardzie Z-wave. - Połączy się także zdalnie z centralką Home Center 2 FIBARO i za pomocą wprowadzonej właśnie na rynek aplikacji na iPada zaprezentuje możliwości naszego systemu. Będzie mógł na przykład włączać i wyłączać telewizor, zarządzać oświetleniem czy ogrzewaniem korzystając wyłącznie z tabletu - mówi Fiedler.

Rezultaty działań Małkowskiego będzie można obserwować na żywo, ponieważ będzie sterował urządzeniami ulokowanymi na stoisku Z-wave na CEDIA EXPO 2013. To prestiżowa impreza targowa przedstawiająca nowości rynkowe w branży elektroniki, która odbędzie się w Denver w dniach od 26 do 28 września 2013 r. Dokładna data i czas demonstracji zostaną określone na podstawie wiadomości o przebiegu wyprawy, która rozpoczyna się 28 sierpnia. Początek wspinaczki na Cho Oyu jest natomiast zaplanowany na 10 września.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: inteligentny dom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy