​Dzień Ojca 2021: Co kupić na prezent? Upominki na ostatnią chwilę

Dzień Ojca 2021 - jaki prezent wybrać dla swojego taty /123RF/PICSEL
Reklama

Dzień Ojca 2021 już lada moment! Co kupić na prezent ukochanemu tacie? Mamy kilka propozycji dla tych, którzy postanowili odłożyć szukanie upominku na tegoroczny Dzień Ojca na ostatnią chwilę.

Nie zostało już zbyt dużo czasu, nawet najszybszy kurier może nie zdążyć z zamówioną w sieci przesyłką. Pozostają sklepy stacjonarne, w których wybór może i jest ograniczony, ale wcale nie oznacza to, że nie można znaleźć w nich w nich świetnego prezentu na Dzień Ojca. W poniższym zestawieniu przedstawiamy siedem propozycji, które możesz nabyć w każdym centrum handlowym lub nawet mniejszym sklepie

Kosmetyki lub perfumy

Kosmetyki lub perfumy to "żelazne" klasyki na Dzień Ojca, ale i prezenty, które mogą być bardzo trafione. Wystarczy spełnić jeden warunek i nieco się wysilić. Mowa tu o "wstrzeleniu się" w odpowiedni zapach w przypadku perfum albo wyborze właściwego zestawu do pielęgnacji twarzy lub ciała.

Najbezpieczniejszą opcją na Dzień Ojca będzie zakup środków, których tata już używa. Rodzic z pewnością doceni powiększenie zapasów, jednak faktycznie zaplusować można nabywając coś, z czego ojciec sam by sobie nie kupił. "Egzotyczny zapach", "ekskluzywna linia", nazwisko znanego aktora? Trzeba tylko uważać i nie sprawić czegoś, czego tata w ogóle nie będzie chciał używać. Umiar przede wszystkim!

Reklama

Lego

Wspomnieliśmy już o prezencie, którego "tata sam by sobie nie kupił". Nasza kolejna propozycja to... klocki Lego będące wręcz definicją tych słów. Z duńskich klocków się nie wyrasta, o czym przekonacie się po szerokim uśmiechu taty składającego sprezentowany przez was zestaw. 

W tym miejscu warto zaznaczyć, że od dobrych kilkunastu miesięcy w sprzedaży dostępne są zestawy klocków dla dorosłych, z których ułożyć można kultowe dzieła sztuki, wierne modele istniejących pojazdów, a nawet powszechnie znane zabytki i architektoniczne perełki. Tematy dla taty jak znalazł!

Film lub album muzyczny

Co prawda film obejrzany na Netfliksie lub piosenka odtworzona na Spotify nie będą różnić się od wersji na płytach, jednak te drugie mają szczególne znaczenie. Po prostu dobrze mieć ulubiony album lub ważny film na fizycznym nośniku, a najlepiej to jeszcze w ciekawym, kolekcjonerskim wydaniu. 

Z pewnością doskonale wiesz co ogląda lub czego słucha twój tata. Po prostu weź ze sklepowej półki odpowiednie wydanie i pamiętaj, że płyty winylowej nie włożysz do odtwarzacza CD. Idealny prezent na Dzień Ojca już znajduje się w twoich rękach!

Gra wideo lub gra planszowa

Odrobina rozrywki nikomu nie zaszkodzi, a zwłaszcza twojemu tacie. A mało co relaksuje tak dobrze, jak wciągająca gra. W zależności od tego czy rodzic jest "cyfrowy" czy "analogowy" może być to kolejny doskonały prezent. Kto wie, być może będzie to również wstęp do nowego hobby?

W przypadku planszówki podarunek może przy okazji "ustawić" niejedną imprezę w domu rodzinnym. Na co zwrócić uwagę: poziom skomplikowania rozgrywki oraz liczbę graczy. Obie informacje znajdziesz na opakowaniu.

Bilet lub voucher

"Zbieraj momenty, a nie rzeczy" - mówi znane porzekadło i jest w nim dużo racji. Być może najlepszym prezentem dla taty okaże się bilet na koncert ulubionego zespołu (w czasach pandemii trzeba brać jednak poprawkę na to, że takie wydarzenia mogą zostać odwołane lub przesunięte). Wspólny wypad to zawsze strzał w dziesiątkę - bo należy pamiętać, aby zaproszenie na wydarzenie było podwójne.

Drugie rozwiązanie na Dzień Ojca to voucher na realizację marzenia. Można kupić "gotowca" lub przygotować go samemu... kupując sobie jednocześnie trochę czasu. Pomyśl, co mógłbyś zorganizować dla swojego taty. Spektrum pomysłów jest w zasadzie tak szerokie, jak tylko pozwoli ci na to wyobraźnia. Uwaga: w tym drugim przypadku konieczne mogą okazać się większe nakłady czasowe i finansowe. 

Czas

To bez wątpienia najlepszy prezent, gdyż zawsze jest go za mało. Opisane powyżej propozycje będą faktycznie trafione, jeśli radość taty z ich odpakowywania i korzystania z nich będzie mogła być dzielona razem z tobą. Zadbaj o to, aby w Dzień Ojca znaleźć dla twojego taty więcej czasu niż zwykle. Nic cenniejszego nie znajdziesz w sklepie...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gadżety | prezenty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama