E-papierosy mogą szkodzić naszym... komputerom

Opinie na temat szkodliwości elektronicznych papierosów są podzielone. Niezależnie od wpływu na nasze zdrowie, stosunkowo nowy wynalazek może być niebezpieczny dla... naszego komputera, o czym informuje jeden z użytkowników forum społecznościowego Reddit.

Na Reddicie pojawił się ciekawy wpis informujący o elektronicznych papierosach, które potrafią zainfekować komputer plikami typu malware. W dużej korporacji na jednym z komputerów pojawił się wirus. Zespół IT sprawdził wszystkie możliwe drogi i nie wykrył sposobu, w jaki szkodnik przedostał się do sieci. Wszystkie zabezpieczenia były aktywne, a antywirus aktualny. Także logi nie wskazywały niczego podejrzanego.

W końcu zaczęto wypytywać osobę, której komputer został zainfekowany - między innymi o ostatnie zmiany w jego życiu. Okazało się, że zainteresowany porzucił palenie na rzecz elektronicznych papierosów. Wtedy też zagadka została wyjaśniona.

Okazało się, że pliki malware znajdowały się w ładowarce elektronicznego papierosa. Po podłączeniu jej do komputera za pomocą USB następowała infekcja systemu.

Niestety historia nie wyjaśnia, jaka firma jest odpowiedzialna za bonus w postaci wirusa dołączanego do e-papierosa.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: e-papieros | cyberbezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy