Egzoszkielet pomoże żołnierzom w Afganistanie

Rozwiązanie problemów z akumulatorem HULCa, egzoszkieletu stworzonego przez Lockheed Martin dla wojska, oznacza, że już tylko pozytywnie zakończone testy dzielą go od wykorzystania w misjach w Afganistanie i Iraku.

HULC, czyli Human Universal Load Carrier, może być odpowiedzią armii na konieczność przenoszenia przez oddziały piechoty naprawdę ciężkich ładunków. Egzoszkielet firmy Lockheed Martin powinien być do tego celu idealny - jest w stanie przenieść do 100 kilogramów sprzętu na barkach żołnierza.

Reklama

Opisywany sprzęt przez dłuższy czas nie opuszczał laboratorium, lecz teraz, gdy już kłopoty z jego akumulatorem zostały rozwiązane, pozostaje mu tylko przystąpienie do wartych 1,1 miliona dolarów biomechanicznych testów, które potwierdzą (albo i nie) jego przydatność na polu walki.

Możliwe więc, że jeden mały krok dla HULC-a okaże się wielkim skokiem dla ludzkości, zwłaszcza tej chcącej wykorzystać egzoszkielet do niecnych celów. Na pewno minie kilka lat zanim dowiemy się, jak zakończyły się testy produktu firmy Lockheed Martin. O ile nie okażą się ściśle tajne.

Michał Szabłowski

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: żołnierze | testy | Lockheed Martin | egzoszkielet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy