Elastyczny wyświetlacz z e-papieru firmy Sony

Sony zaprezentowało swój najnowszy elastyczny ekran z e-papieru. Zdjęcia robią wrażenia, ale czy wystawiane na pokazach ekrany kiedykolwiek zawitają pod strzechy?

Niestety, japońska firma nie podała jakichkolwiek, nawet przybliżonych dat wprowadzenia elastycznych ekranów do masowej produkcji. Jedyne, czego można się było dowiedzieć podczas pokazów, to informacja na temat trwałości wyświetlacza. Podobno elastyczny e-papier jest tak samo wytrzymały jak ten wykorzystywany w tradycyjnych e-czytnikach.

O potencjalnych zastosowaniach elastycznych ekranów napisano już tysiące stron. Zawijane wokół nadgarstka elektroniczne bransoletki i giętkie telefony to tylko niektóre możliwości, jakie daje nowa technologia. Niestety optymizmem nie napawa fakt, że tego typu ekrany są zwykle podłączone do dość masywnych obiektów.

Co prawda pisaliśmy już o bateriach nie grubszych od kartki papieru, jednak nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższej przyszłości mieli zobaczyć je na sklepowych półkach. Mimo wszystko mam nadzieję, że się mylę, a elastyczna elektronika już niedługo stanie się dostępna dla każdego z nas.

Reklama

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy