Reklama

ExoHand - realistyczna i precyzyjna roboręka przyszłości

Być może wizja zdalnie sterowanych ciał, przedstawiona przez Camerona w "Avatarze" wcale nie jest taka odległa. Obserwując rozwój robotyki i ambitne plany naukowców, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że rzeczywistość znana z science fiction jest tuż za rogiem. Inżynierowie z firmy Festo po raz kolejny pokazują, na co ich stać.

Prototyp niemieckiej firmy składa się z dwóch części - robotycznego ramienia, które może działać z dużą siłą, ale i precyzją, oraz rękawicy kontrolującej całe urządzenie. Szczególnie ta druga część jest ciekawa, ponieważ nie tylko umożliwia precyzyjne sterowanie, ale również pozwala poczuć dotykane przedmioty. Dzięki odczuwaniu siły nacisku na przedmiot podnoszony przez ExoHand sterowanie jest znacznie bardziej naturalne.

Reklama

Podobnych projektów widzieliśmy już co najmniej kilka, ale to bardzo dobra oznaka. Tego typu technologia jest cały czas rozwijana, na rynku pojawiają się nowi gracze i pozostaje jedynie czekać, aż ktoś zacznie produkować takie maszyny komercyjnie. Zanim to się jednak stanie, możecie zobaczyć, jak sprawuje się prototyp.

Zabierz pocztę na majówkę! Sprawdź wersję mobilną

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy