Floater - połączenie smartfona i czytnika ebooków

Urządzenia hybrydowe zdołały osiągnąć pewną renomę, czemu więc nie połączyć ze sobą dwóch popularnych, mobilnych gadżetów? Ktoś najwyraźniej uznał, że noszenie przy sobie smartfona i Kindle'a mija się z celem. Zamiast tego lepiej przyjrzeć się owocowi romansu tych dwóch urządzeń.

Jeśli już korzystamy z urządzenia mobilnego do czytania, zazwyczaj bierzemy do plecaka ulubiony czytnik ebooków. Owszem, można czytać na telefonie, jednak niewielki ekran nie nadaje się do tego najlepiej. Znacznie ciekawsze jest więc połączenie zalet obu technologii zrealizowane w projekcie o nazwie Floater.

Jeong Jaewan pokazuje, jak stworzyć hybrydę podobną do tabletu Sony P. Kiedy urządzenie pozostaje złożone jest smartfonem z ekranem LCD o przekątnej 4,6 cala. Jeśli jednak rozłożymy je, otrzymujemy e-reader z 6-calowym ekranem, czyli rozmiarem przypominający ten od Kindle'a. Pomiędzy nimi znajduje się przeźroczysty ekranik o przekątnej 4,4 cala, który miałby wspierać dedykowane oprogramowanie m.in. wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość.

Niestety, nieco rozczarowuje brak ekranu e-ink. Przy takim projekcie można było przecież popuścić wodze fantazji i dodać ekran, który nie odbija światła. Zainteresowalibyście się taki produktem, jeśli kiedykolwiek pojawiłby się na rynku?

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: czytnik ebooków | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy