Gniazdko elektryczne do wideo

WD przedstawił nowy zestaw sieciowy WD Livewire Powerline AV. To urządzenie umożliwia użytkownikom wykorzystanie istniejących gniazdek elektrycznych do rozszerzenia na cały dom szybkiego połączenia internetowego.

Zestaw sieciowy WD Livewire Powerline AV, jako uzupełnienie rodziny odtwarzaczy multimedialnych WD TV, pozwoli użytkownikom przesłać strumieniowo wideo wysokiej rozdzielczości do zestawu kina domowego lub dokonać transferu dużych plików, i to bez plątaniny kabli w domu. Każdy z dwóch adapterów w zestawie został wyposażony w 4 porty, dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość podłączenia do swojej szybkiej sieci: routera i aż do 7 innych urządzeń.

Zgodnie z badaniami firmy badawczej Park Associates, coraz większa liczba konsumentów, posiada urządzenia z podłączeniem do sieci, takie jak: telewizory HD, odtwarzacze Blu-ray, konsole czy cyfrowe odtwarzacze multimedialne (Home Networks for Consumer Electronics 2009). Firma ta przewiduje, że do końca 2010 roku użytkownicy będą w posiadaniu 111 milionów tego typu urządzeń, w tym, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, 37 milionów urządzeń z możliwością podłączenia ich do internetu. W poprzednim badaniu Park Associates, 42 proc. respondentów wyrażając chęć podłączenia swoich telewizorów do Internetu wskazało, że albo router był zbyt oddalony od sprzętu albo byłoby to zbyt skomplikowane, albo jedno i drugie.

Reklama

Wyposażony w technologię HomePlug AV, zestaw sieciowy WD Livewire Powerline AV zapewnia transfer danych z szybkością do 200 Mb/s. Wystarczy podłączyć jeden z dwóch adapterów z zestawu do routera oraz gniazdka elektrycznego, następnie drugi adapter podłączyć do gniazdka, w którym ma być dostępne łącze internetowe. Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo do 4 podłączonych urządzeń w systemie kina domowego, a także uzyskać dodatkowe 3 porty sieciowe poprzez router.

Aby zintegrować wszystkie multimedia w domu, użytkownicy mogą przechowywać pliki na dysku sieciowym WD's My Book World Edition i przesyłać zdjęcia, muzykę oraz filmy HD poprzez zestaw WD Livewire Poweline AV do jednego z odtwarzaczy z rodziny WD TV lub do innych urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, znajdujących się w domu.

"Łącze bezprzewodowe, mimo iż popularne, często nie zapewnia wystarczająco szybkiego połączenia potrzebnego do utrzymania strumieniowego przesyłania wideo wysokiej rozdzielczości.

Kompatybilność

Zestaw sieciowy WD Livewire Powerline AV jest zgodny z certyfikatem HomePlug AV a także ze standardami IEEE 802.3 i IEEE 802.3u. Zestaw wymaga podłączenia do routera oraz gniazdka elektrycznego.

Cena i dostępność

Nowy zestaw sieciowy WD Livewire Powerline AV ma 2-letnią gwarancję i będzie dostępny u wybranych resellerów w cenie około 515 złotych.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: elektryczne | wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama