Kamil Stoch startuje z Breitling

Czołowy skoczek narciarski, Kamil Stoch został Ambasadorem prestiżowego producenta zegarków Breitling w Polsce. Nasz sportowiec już wcześniej był wielkim miłośnikiem precyzyjnych i nowoczesnych chronografów Breitling. To co ich łączy to precyzja i zamiłowanie do przestworzy.

Oficjalne ogłoszenie współpracy odbyło się podczas konferencji prasowej 4 listopada 2015 roku w Krakowie. Obecny na niej prezes marki Breitling na Austrię i Europę Wschodnią Peter Kellner przekazał Kamilowi Stochowi jeden z wiodących modeli i ikon wśród zegarków Breitling - Chronomat Airborne 41. Kontrakt jest bezterminowyi opiera się na partnerskich zasadach.

Mistrzowie precyzji

Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jego wielki talent mogliśmy podziwiać już w wygranych przez Kamila Mistrzostwach Świata w Predazzo 2013. Najlepsze było jednak wciąż przed nim. Zeszłej zimy, podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi Kamil Stoch został podwójnym Mistrzem Olimpijskim.

Reklama

Miesiąc później triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wzniósł Kryształową Kulę. Wydaje się, że Kamil z łatwością łączy piękny styl skoku z doskonałą techniką. W dyscyplinie skoków narciarskich taka precyzja jest niezwykle istotna. Latanie, nie tylko na nartach,  to Kamila żywioł i wielka pasja. Licencja pilota pozostaje niespełnionym dotąd wielkim marzeniem.

Breitling - wynalazca współczesnego chronografu i prawdziwy partner światowego lotnictwa. Wyspecjalizowany w produkcji technicznych zegarków Breitling odegrał kluczową rolę w opracowaniu pierwszego chronografu na rękę i do dziś pozostaje liderem rynku w zakresie tej komplikacji zegarmistrzowskiej.

Firma, dzięki swoim wytrzymałym, niezawodnym i wysoce wydajnym instrumentom, brała także czynny udział w najważniejszych momentach podboju przestworzy. To jedyna z głównych marek zegarmistrzowskich świata, której wszystkie modele mają klasę chronometru potwierdzoną stosownym certyfikatem - świadectwem najwyższej precyzji.

Breitling to także jedna z niewielu firm na rynku produkujących automatyczne chronografy, projektowane i wytwarzane w całości we własnej manufakturze. Ta rodzinna firma pozostaje jedną z nielicznych, niezależnych, szwajcarskich marek zegarmistrzowskich.

Oficjalnym, głównym dystrybutorem marki Breitling w Polsce jest firma Apart.

Wiodące modele w kolekcji Breitling:

Navitimer

Legenda nadgarstków. Najbardziej charakterystyczny z zegarków Breitling i jeden z dziesięciu największych klasyków zegarmistrzostwa XX wieku. Obiekt kultowy wśród entuzjastów lotnictwa. Oferowany nieprzerwanie od ponad 60 lat jest nestorem dla każdego mechanicznego chronografu produkowanego na świecie.

Jego premiera w 1952 roku przypadła na okres dynamicznego rozkwitu lotnictwa cywilnego i rekreacyjnego. Navitimer szybko stał się częstym wyborem pilotów ze względu na swoją słynną funkcję okrągłego suwaka logarytmicznego, umożliwiającą przeprowadzenie wielu obliczeń w nawigacji lotniczej. Była to bardzo pomocna i pożądana cecha w erze nieelektronicznych instrumentów pokładowych.

Ten precyzyjny, pomysłowy i wydajny model stał się bezpośrednim świadkiem wielu najwspanialszych przygód w przestworzach oraz został wybrany na oficjalny zegarek AOPA - największej światowej organizacji zrzeszającej pilotów i właścicieli samolotów. Navitimer to model rozpoznawalny na pierwszy rzut oka.

Techniczny styl towarzyszy mu od początku imponującej kariery. Klienci mogą wybierać wersje ze stali lub złota, z funkcją drugiej strefy czasowej lub z pełnym kalendarzem. Model w wersji Cosmonaute był pierwszym chronografem w przestrzeni kosmicznej. To ikona stylu wśród zegarków na rękę.

Chronomat

Moc. Wydajność. Precyzja. Od dnia premiery w 1984 roku, Chronomat był punktem odniesienia w świecie mechanicznych chronografów. Ten wiodący model w kolekcji Breitling łączy silny, unikalny i wyrazisty design z cechami prawdziwego "instrumentu
dla profesjonalistów": niezawodnością, wytrzymałością, czytelnością wskazań, funkcjonalnością oraz wyjątkową wodoodpornością do poziomu 500 metrów (1650 stóp).

Chronomat, stworzony, aby towarzyszyć elicie światowych pilotów w ich imponujących wyczynach, jest wyposażany wyłącznie w automatyczne mechanizmy chronografu z manufaktury Breitling - wyjątkowe "silniki" opracowane i wytworzone w całości samodzielnie przez Breitling. Każdy z nich posiada indywidualny certyfikat chronometru COSC.

Zegarki wyróżniają się także doskonałą prezencją na nadgarstku. Emanują mocą i męskim, technicznym charakterem. Koperta charakteryzuje się śmiałym rozmiarem i płynnymi liniami, a  pierścień lunety ma grawerowane cyfry o wykroju zarezerwowanym wyłącznie dla tego modelu. Zegarek jest dostępny w trzech rozmiarach kopert ze stali, stali i różowego złota lub z różowego złota.

Istnieje wiele kombinacji tarcz, pasków i bransolet. Chronomat jest produkowany także w kilku specjalnych lub limitowanych edycjach, a także w wersji stworzonej z myślą o podróżnikach z rewolucyjnie prostym w obsłudze systemem wskazań czasu uniwersalnego. To chronograf dla każdego pilota.

Breitling Chronomat Airborne 41, który otrzymał Kamil Stoch kosztuje 29 960 zł.


materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama