Reklama

LG zaprezentuje własny zegarek, okulary i tablet już we wrześniu?

W ciągu kilku ostatnich tygodni firma LG zarejestrowała wiele wymownych znaków towarowych. Można z nich wywnioskować, że koncern szykuje się do wprowadzenia na rynek interesujących gadżetów.

Pierwszy znak towarowy to G Watch, który został zarejestrowany w kategoriach telefony komórkowe oraz zegarki. Nietrudno się domyślić, że chodzi po prostu o inteligentny zegarek, który z pewnością będzie konkurował z iWatchem. Nie będzie to zresztą pierwszy tego typu gadżet Koreańczyków, bo urządzenie o nazwie LG Watch Phone pojawiło się już w 2009 roku.

Kolejny to G Glass, a wniosek obejmuje kategorie telefony komórkowe oraz okulary. Również tutaj sprawa jest oczywista: południowokoreański gigant opracowuje własną odpowiedź na okulary Google Glass.

Reklama

LG wkrótce powinno zaprezentować także swój kolejny tablet, na co może wskazywać znak towarowy G Pad. Oczywiście może odnosić się to także do gamepadów (podobne akcesorium prezentował już Samsung wraz z Galaxy S4). G Band z kolei prawdopodobnie odnosi się do jakiejś elektronicznej opaski. Zagadką pozostaje jedynie nazwa G Hub, gdyż może dotyczyć zarówno usługi podobnej do Samsung Hub, jak i jakiegoś nowego gadżetu.

Widać wyraźnie, że firma zamierza “przywłaszczyć" sobie literę “G" i wykreować wokół niej markę dla swoich kluczowym produktów i usług, podobnie jak Samsung robi to z literą “S" (Galaxy S, S Pen, S Band, S Health itp.). Już wcześniej koncern informował, że z nazw jego flagowych smartfonów wypada człon Optimus/Swift i od teraz będą to po prostu urządzenia z serii G.

W przypadku LG takie nazewnictwo może być jednak dość problematyczne, gdyż z literą “G" często kojarzone jest Google (Gmail) i nawet jeśli nazwy usług wyszukiwarkowego koncernu nie są nadawane oficjalnie, to i tak przechodzą do mowy potocznej (GTalk).

Kiedy możemy oczekiwać nowych produktów Koreańczyków? Źródła, na które powołuje się Techkiddy twierdzą, że urządzenia G Glass, G Watch oraz G Pad ujrzymy na berlińskich targach IFA 2013, które startują już na początku września. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o finalne wersje produktów, czy też prototypy.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama