Reklama

Litelok - lekkie i wytrzymałe zabezpieczenie roweru

To zabawne, że podczas gdy coraz więcej osób jeździ ultralekkimi rowerami, na rynku wciąż brakuje zapięć antykradzieżowych, które byłyby i lekkie, i wytrzymałe jednocześnie. Dlatego stworzono Litelok.

Pomysłodawcą Litelok jest prof. Neil Barron, były inżynier lotnictwa, który postanowił stworzyć najlepsze zapięcie do roweru na rynku. Litelok jest lekki i elastyczny jak kabel, ale jednocześnie niesamowicie wytrzymały. Gadżet jest w stanie przez 5 minut opierać się popularnym narzędziom używanym przez złodziei.

Pasek w Litelok jest wykonany z kompozytu o nazwie Boaflexicore, który jest zbudowany z wielu warstw ultralekkich materiałów, których skład jest tajemnicą producenta. Mechanizm blokujący jest wykonany ze stali i nie wymaga użycia kluczyka.

Litelok waży mniej niż 1 kg, jest więc prawdopodobnie najlżejszym tak wytrzymałym rozwiązaniem na rynku.

Twórca Litelok zbiera obecnie pieniądze na Kickstarterze na uruchomienie sprzedaży gadżetu. Już teraz zbiórkę można uznać za sukces, bo na koncie Barrona jest znacznie więcej niż zakładał. Każdy, kto wesprze projekt minimum 70 funtami, otrzyma własny Litelok, gdy te trafią już do produkcji.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rowery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy