LOVE - wygląda jak słuchawka, ale to gramofon twoich marzeń

Gramofon LOVE to naprawdę intrygujący projekt /materiały prasowe
Reklama

Wygląda jak słuchawka stacjonarnego telefonu sprzed kilkudziesięciu lat, ale tak naprawdę jest bardzo zaawansowanym gramofonem. LOVE - bo tak nazywa się ten gadżet - ma prawo się podobać!

LOVE nie wygląda jak zwyczajny odtwarzacz płyt winylowych. Gdzie "baza"? Gdzie ramię? Pokrywa? Nic z tych rzeczy! Całość mieści się w we wspomnianej już "słuchawce", która... krąży po nagraniu. Wszystko działa tutaj na odwrót, ale w tym szaleństwie jest metoda.

Gadżet zaprojektowano z myślą o miłośnikach klasycznego brzmienia, którzy jednocześnie nie boją się nowych technologii. Dlatego też LOVE jest w stanie odtwarzać dźwięk z głośników bluetooth, słuchawek bezprzewodowych i systemów multiroom.

Co więcej, urządzeniem sterujemy przy pomocy smartfona. Możliwe jest nawet płynne "przeskakiwanie" pomiędzy kolejnymi utworami! Uspokajamy jednak największych tradycjonalistów - charakterystyczne trzaski nie znikną!

Reklama

Podobnie rzecz ma się z możliwością podłączenia LOVE kablami do innego sprzętu audio. Osoby nieufające przesyłowi dźwięku przez powietrze będą zachwycone.

Wspomnieliśmy w kilku słowach jak działa ten niezwykły gramofon, ale nie napisaliśmy nic o jego ciekawej funkcji skanowania płyt. Urządzenie "studiuje" umieszczone pod nim nagranie, dzięki czemu wie, z jakim rozmiarem winyla ma do czynienia, ile nagrano na nim piosenek i z jaką prędkością należy go odtwarzać.

Użytkownik nie musi się niczym przejmować. Wystarczy tylko, że wybierze płytę, a sprzęt sam zajmie się resztą.

Na naszych łamach opisywaliśmy różne ciekawe gramofony (włącznie z tym, na którym nagranie dosłownie lewituje!), ale LOVE wydaje się być najciekawszym projektem. Sęk w tym, że nie jest jeszcze znana jego cena, ani data premiery. Niemniej, gadżet ten już zdążył namieszać w głowach fanów czarnych krążków!

Przeczytaj również:

TRNTBL - gramofon dzielący się muzyką 

Floating Record - gramofon, który już chcesz mieć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gramofon
Reklama
Reklama
Reklama