Model A-10 Thunderbolt II, który strzela jak prawdziwy

Każdy fan lotnictwa zna charakterystyczne brrrrt, jakie potrafi z siebie wydać działko GAU-8/A Avenger kal. 30 mm zamontowane na A-10 Thunderbolt. Fan tego samolotu postanowił uzbroić w działko zdalnie sterowany model.

A-10 Thunderbolt II może przenosić na podskrzydłowych węzłach 7250 kg różnego rodzaju uzbrojenia, jednak nadal jego to głównym jego uzbrojeniem pozostaje siedmiolufowe działko systemu Gatlinga GAU-8/A Avenger kalibru 30 mm. Nie jest żartem, że najpierw powstało działko, a wokół niego obudowano samolot.

Avenger jest w stanie wystrzelić w ciągu minuty 4200 pocisków przeciwpancernych z rdzeniem ze zubożonego uranu. Według producenta działka jego siła odrzutu wynosi 45 kN, co stanowi ponad 50 procent łącznej mocy obu silników. Jest to naprawdę niezwykła moc! Zobaczcie sami, co potrafi w porównaniu do F-35A Lightning II, który w teorii ma go zastąpić w Siłach Powietrznych.

Reklama

Model

Pewien modelarz postanowił stworzyć latającą i w pełni uzbrojoną makietę latającą Thunderbolta II. Przebudował swój model FreeWing A-10, tak aby można w jego nosie zabudować "działko" - karabinek NERF Rival Zeus MXV 1200. Wyrzuca on miękkie kulki z prędkością  nawet 110 km/h. Magazynek mieści 12 pocisków.

Podczas testów okazało się, że zamontowana broń jest bardzo skuteczne przeciwko kartonowym makietom czołgów T-72. Atak z małej wysokości zakończył się całkowitym zniszczeniem wyznaczonych celów.

Dodamy jedynie, że latający model A-10 firmy FreeWing kosztuje około 200 dolarów amerykańskich, a NERF Rival Zeus MXV 1200 około 50. Za wszystko zapłacić można przelewem, a zabawa jest niezapomniana!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy