Na Dzień Kobiet - rozszerzona rzeczywistość w przymierzalni

Już niedługo technologia rozszerzonej rzeczywistości ułatwi życie wielu kobietom.

Czy zdarzyło się wam kupić jakieś ubranie przez Internet? Choć tanio, czasem człowiek czuje się tak, jakby kupował kota w worku. Być może z tego powodu odzieżowe zakupy przez internet nie są tak popularne. Znalazł się jednak sposób, żeby temu zaradzić.

Na targach DEMO Spring 2011 firma Facecake zaprezentowała aplikację, która mogłaby zastąpić tradycyjną przebieralnię. Program korzysta z kamery internetowej i nakłada obraz ubrania na osobę chcącą je przymierzyć. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości można wybrać dostępne w sklepie ubrania oraz akcesoria, a następnie sprawdzić, czy będę pasowały.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że tego typu rozwiązanie będzie popularne wśród sklepów oferujących sprzedaż internetową. Dzięki niemu klient będzie mógł skorzystać z możliwości wirtualnej przymiarki. Być może aplikacja nie zastąpi całkowicie prawdziwych przebieralni, ale może znacząco zaoszczędzić czas, który normalnie trzeba poświęcić na jeżdżenie do sklepów odzieżowych.

Reklama

Przymierzalnia przyszłości:

Programy rozszerzonej rzeczywistości pozwalające przymierzać wirtualne ubrania nie są specjalną nowością. Z drugiej strony coraz większe zainteresowanie tego typu rozwiązaniami już wkrótce może zmienić sposób robienia zakupów przez internet.

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dzień Kobiet | rozszerzona rzeczywistość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy