Nietypowy sposób na zabrudzenia ekranów dotykowych

Ekrany smartfonów i tabletów mają wyjątkowo irytującą cechę - z niezwykłą skutecznością zbierają wszelkiego rodzaju odciski, tłuste smugi i zabrudzenia. Na szczęście powstało pomysłowe rozwiązanie tego problemu. Co nam pomoże?

Problem znany posiadaczom gadżetów z ekranami nie jest również obcy okularnikom, dla których zabrudzone szkła oznaczają szybki spadek jakości docierającego do mózgu obrazu. Kilka tłustych plam sprawia, że zamiast pięknego Full HD ich oczy odbierają co najwyżej marne 480p.

Metod pozwalających na pozbycie się uciążliwych zabrudzeń jest bez liku. Nawet producenci, dostrzegając problem, często dołączają do swoich gadżetów praktyczną szmatkę. Niestety, ma ona niezwykłą zdolność do znikania w chwilach, gdy mogłaby się przydać. Rozwiązanie, które proponuje Generate Design, jest wyjątkowo proste - są nim koszulki o nazwie wipe T-shirt z wszytymi pasami mikrofibry, pozwalające na dokładne oczyszczenie błyszczących powierzchni. Choć froterowanie nimi fortepianu byłoby raczej kłopotliwe, do czyszczenia smartfona nadadzą się idealnie.

Reklama

Niestety, koszulki mają bardzo istotną wadę. Generate Design sprzedaje je w absurdalnej cenie 89 dolarów za sztukę. Jak na koszulkę z naszytymi szmatkami, na dodatek pozbawioną magicznych trzech pasków, haczyka czy skaczącego kotka, to zdecydowanie za dużo. Pozostaje czekać, aż nieopatentowany - mam nadzieję - pomysł podchwyci ktoś inny i zaoferuje podobne gadżety w akceptowalnych cenach.

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: ekran dotykowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy