Nixie - niewielki dron do wykonywania selfie

Lekki dron noszony na ręce niczym bransoletka? Poznajcie Nixie, która została zgłoszona do konkursu Intela pt. "Make It Wearable Challenge". Urządzenie jest jednym z dziesięciu finalistów.

Celem konkursu ogłoszonego przez Intela jest propagowanie idei inteligentnego ubrania. Dzięki rywalizacji, światło dziennie mają szansę ujrzeć bardzo ciekawe pomysły. Jednym z nich jest niewielki dron Nixie, którego twórcy zaprojektowali tak, iż można go sobie swobodnie przytwierdzić do nadgarstka. 

Dlaczego ktoś miałby nosić Nixie na ręce? Jak przekonują pomysłodawcy, dzięki ich urządzeniu będziemy mogli wykonywać zdjęcia, które normalnie ciężko byłoby zrobić. Jesteśmy na spacerze z dziewczyną i chcemy sobie zrobić selfie z wysokości na tle zachodzącego słońca? Nic prostszego! Jeden gest i dron poderwie się sam z naszej ręki i wykona fotkę albo nawet film.
 
Co ciekawe, urządzenie ma działać na zasadzie bumerangu, tzn. po wykonaniu ujęcia samo wróci na miejsce. Jeżeli twórcom uda się wygrać główną nagrodę w konkursie (500 tys. dolarów), to być może wszyscy zainteresowani, będą mogli nabyć Nixie już w przyszłym roku.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: dron | selfie | intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy