Nowe wagony londyńskiego metra

Po 2020 roku londyńskie metro doczeka się nowych wagonów. 250 futurystycznie prezentujących się składów metra będzie wyposażonych w klimatyzację, Wi-Fi oraz w pełni autonomiczny system sterowania. Na tym nowości się nie kończą.

Londyńskie metro to najstarsze tego typu rozwiązanie komunikacyjne na świecie. Pierwsi pasażerowie wsiedli do niego w 1863 roku. Ciągła modernizacja oraz konieczność obsłużenia coraz to większej liczby pasażerów wymaga wprowadzania nieustannych zmian. Nowe wagony podziemnej kolejki powinny trafić do użytku za mniej niż 10 lat, i służyć przez kolejne 40 lat. 

Jakie nowości czekają na podróżujących? Nowe składy będą umożliwiały swobodne przemieszczanie się pasażerów z wagonu do wagonu, klimatyzacja powietrza uprzyjemni podróż w trudnych warunkach, zaawansowany system wymiany informacji ma zmniejszyć liczbę opóźnień i zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. Wagony mają być łatwe do naprawy i konserwacji. Zadbano także o szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Nie zabraknie  sieci Wi-Fi - stały dostęp do sieci dla osób, które podróżują na dłuższych trasach.

Reklama

To nie koniec nowości. Nowe składy będzie można obsługiwać bez maszynisty. Całość ma być w pełni autonomiczna i skomputeryzowana. Początkowo jednak wszystkie składny nadal będą operowane przez człowieka. Co będzie potem? Transport for London odpowiadające za komunikację w stolicy nie ukrywa, że kiedyś zautomatyzowany system zastąpi motorniczego z krwi i kości.

Jak prezentują się nowe wagony metra? Poniżej oficjalny materiał wideo przedstawiający debiutujące rozwiązania oraz dodatkowe zdjęcia samych wagonów:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metro | Londyn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy