Okularnicy nie mogą korzystać z... okularów Google Glass

​Okulary Google Glass nie dla osób z wadą wzroku! Okazuje się, że technologia umożliwia korzystanie z okularów tylko osobom o zdrowym wzroku. Magazyn CNET wysłał w tej sprawie zapytanie do Jay'a Nancarrow'a z Google. Specjalista Google odpowiedział, iż obecnie Google Glass jest zarezerwowany jedynie dla osób o ostrym widzeniu lub korzystających z soczewek kontaktowych.


Nancarrow zapewnia jednak, iż Google "przygotowuje dodatkowe modele, które są przeznaczone dla osób korzystających z soczewek korekcyjnych". Chociaż firma nie jest w stanie określić ram czasowych dotyczących wydania tych modeli, z pewnością w ostatecznym rozrachunku Google Glass nie będzie dyskryminować osób noszących na co dzień okulary. 

Osoby o zdrowym wzroku oraz te, które mogą używać soczewek kontaktowych, będą mogły nabyć sprzęt jeszcze przed końcem roku za około 1500 dolarów. Google Glass to nowe spojrzenie na rozszerzoną rzeczywistość. Sprzęt nałoży dodatkowe informacje na zakres pola widzenia użytkownika. Być może jest to wynalazek, który całkowicie zmieni życie... w krajach zamożnych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Glasses
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy