Pierwsza na świecie laserowa maszynka do golenia

Technologie laserowe już zaczynają pojawiać się w naszym życiu i wcale nie chodzi tu tylko o urządzenia o zastosowaniu militarnym. Kto by pomyślał, że laser będzie kiedykolwiek używany podczas golenia?

Na Kickstarterze pojawił się niedawno projekt rewolucyjnej maszynki laserowej Skarp Razor. Według twórców, posiada wiele zalet i jest pod każdym względem lepsza od tradycyjnych maszynek. Wszystko to dzięki temu, że żyletka została zastąpiona laserem, który skutecznie usuwa niechciane włosy.
 
Prace nad tym urządzeniem trwały lata. Konieczne było bowiem odnalezienie cząsteczki, która byłaby obecna we wszystkich rodzajach włosów, bez względu na ich kolor oraz płeć, wiek czy rasę człowieka. Jak można się zatem domyśleć, twórcy wreszcie odnaleźli cząsteczkę chromoforową, która znajduje się w każdym włosie. Gdy maszynka wykrywa włos na swojej drodze, a raczej wspomnianą cząsteczkę, emituje wiązkę światła o określonej długości fali i obcina włos.

Reklama

To nowoczesne rozwiązanie posiada wiele zalet - zero jakichkolwiek zadrapań, skaleczeń, nacięć skóry, podrażnień czy zakażeń. Podczas golenia nie potrzebujemy wody, pianek czy kremów. Jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie trzeba wymieniać ostrzy ani samej maszynki. Urządzenie potrzebuje tylko baterii do działania.

Firma Skarp Technologies uzbierała już 3 razy większą sumę pieniędzy niż potrzebowała - prawie 480 tysięcy dolarów. Tę laserową brzytwę początkowo można było zamówić za 89 dolarów, lecz zainteresowanie jest wręcz ogromne. Dostawa tych urządzeń przewidywana jest na marzec 2016 roku.

Tylkonauka.pl
Dowiedz się więcej na temat: maszynka do golenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy