Reklama

Polska drukarka 3D podbija Europę

Została wyprodukowana zaledwie 5 miesięcy temu, a już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie. Drukarka 3DGence One znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. I to nie tylko tej krajowej. Efekt? Jej producent, firma 3DGence podpisała właśnie umowę z ABC Data S.A. – liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Nasze ambicje sięgają jednak zdecydowanie dalej. 3DGence nie tworzy drukarek 3D na wzór innych, dostępnych już na rynku. Drukarki naszej produkcji są pełne innowacyjnych rozwiązań, które przyśpieszą – mam nadzieję – pojawienie się drukarek 3D w każdym domu. Co ważne, nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samej produkcji, a budujemy wokół 3DGence One infrastrukturę, która umożliwi ludziom dostęp do druku 3D. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale przyszły rok zapowiada się bardzo ekscytująco – mówi Patryk Kadlec, dyrektor zarządzający i współzałożyciel 3DGence.  
 
Czechy, Słowacja, Litwa, Węgry, Rumunia oraz Niemcy. To właśnie w tych krajach Europy ABC Data będzie dystrybuować drukarki 3DGence. Spora w tym zasługi samej firmy 3DGence, która stworzyła produkt wyjątkowy w swojej kategorii. Co spowodowało, że 3DGence One w tak krótkim czasie wzbudziła tak duże zainteresowanie?
 
– Wyróżnia nas jakość drukarki i samych wydruków, opatentowane rozwiązania ułatwiające korzystanie z drukarki, takie jak wymiana głowicy przez proste przyciśnięcie guzika, w pełni automatyczna autokompensacja stołu przed wydrukiem, czy też ceramiczny stół, ułatwiający odseparowanie modelu po wydruku - uważa Jakub Sołtysik, project manager 3DGence.
 
A to jeszcze nie wszystkie zalety drukarki, która powstała przy dużej współpracy z naukowcami z wydziału mechanicznego technologicznego Politechniki Śląskiej. W 3DGence One zastosowano dedykowaną elektronikę, najwyższej jakości podzespoły, pole robocze, futurystyczny design i dostępne różne kolory obudowy. To wszystko sprawia, że w kierunku 3DGence spogląda coraz więcej dużych, międzynarodowych firm oraz koncernów.  
 
– Można powiedzieć, że spisaliśmy się na szóstkę – uśmiecha się Patryk Kadlec. I dodaje: – Nawiązanie współpracy z tak dużą firmą jak ABC Data jest niewątpliwie sporym sukcesem. Podpisana umowa szeroko otwiera przed nami drzwi do bram Europy.  
 
Ale rynek europejski – jak zapewniają właściciele 3DGence – to dopiero początek. Już teraz trwają intensywne działania mające na celu podbicie kolejnego kontynentu. – Drukarka wyprodukowana została niedawno, ale od samego początku mieliśmy jasno określone cele. Dziś zbieramy pierwsze tego owoce. Krok po kroku realizujemy nasz plan, a drukarka cieszy się już sporym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale także i w Europie. Pora zatem na kolejny ruch. Znamy potencjał 3DGence One, zdajemy sobie sprawę jak unikalny jest to produkt w swojej kategorii, dlatego z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Kolejny etap to wprowadzenie drukarki na rynek amerykański – zapowiada dyrektor zarządzający 3DGence.
 

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Druk 3D | drukarki 3D

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne