PowerTrekk - zewnętrzna bateria zasilana wodą

Szwedzka firma myFC zaprezentowała ładowarkę zasilaną wodą. W jaki sposób kieszonkowych rozmiarów gadżet jest w stanie wyprodukować energię elektryczną z tak pospolitego surowca?

Najważniejszym elementem PowerTrekka jest zbiorniczek na wodę i dysk (PowerPukk), w którym zachodzą reakcje chemiczne. Bierze w nich udział krzemek sodu, który w reakcji z wodą produkuje wodór. Gaz zamieniany jest na elektryczność w trakcie przejścia przez specjalną membranę. Cały proces jest bezpieczny dla użytkownika i przyjazny środowisku.

PowerTrekk jest niewielki, lekki i odporny na korozję. Można go połączyć z niemalże każdym urządzeniem, wyposażonym w port USB. Do przeprowadzenia reakcji doskonale nadaje się woda z kałuży lub roztopionego śniegu. Produkuje tyle prądu, co 4 baterie AA i jest w stanie zasilać telefon przez około 10 godzin. Na obudowie nie mogło zabraknąć kilku ważnych elementów: zewnętrznego wskaźnika ładowania, przycisku uruchamiającego transfer energii, wskaźnika bufora oraz wskaźnika ogniw.

Gadżet wyceniono na 299 dol., przy czym koszt wymiany zbiorników to ok. 4 dol.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: baterie | bateria
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy