Poznaj FlyKly, czyli inteligentne koło rowerowe

Nowoczesne technologie przenikają praktycznie do każdego aspektu naszego życia, choć najbardziej odczuwamy to na poletku smartfonów i tabletów. Po inteligentnych telefonach i zegarkach, nadszedł czas na... inteligentne koła od roweru. To nie żart, na Kickstarterze wystartowała zbiórka pieniędzy na niezwykle ambitny projekt koła rowerowego.

Pomysł inteligentnego koła rowerowego już zyskał spore uznanie internautów
Pomysł inteligentnego koła rowerowego już zyskał spore uznanie internautów materiały prasowe

FlyKly to połączenie tradycyjnego sposobu przemieszczania się z nowoczesnymi technologiami, które mają to ułatwić. Inteligentne koło to nic więcej, jak próba zunifikowania tradycyjnego rozwiązania z niewielkim silnikiem elektrycznym, którego główną zaletą jest niewielka waga. Silnik sterowany będzie za pomocą , który podczepimy zostanie do kierownicy. Poprzez specjalną aplikację określimy, do jakiej prędkości ma być rozpędzony rower (maksymalnie 25 km/h). Po krótkim ustawieniu wystarczy zacząć pedałować, by silnik został uruchomiony i wspomagał nas w podróży. Jak podają twórcy, bateria w kole wystarczy na pokonanie 50 kilometrów. Pełne ładowanie akumulatora trwa od 2 do 3 godzin za pomocą klasycznego gniazdka elektrycznego lub podczas drogi, gdy rowerzysta osiąga większą prędkość, niż ta ustawiona w aplikacji (np. zjeżdżając z górki). Żywotność baterii ma zapewnić 1000 cykli ładowania. Koło do roweru o różnych wielkościach i kolorach będzie sprzedawane wraz z mocowaniem dla smartfona. Cena pojedynczego zestawu to aktualnie 590 dolarów, czyli dość sporo, jednak technologia zapowiada się niezwykle obiecująco, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielką wagę koła z silnikiem. Czy właśnie tak w przyszłości będzie wyglądać jeżdżenie na rowerze?

Silnik sterowany będzie za pomocą smartfona, który podczepimy do kierownicy.materiały prasowe

Projekt na Kickstarerze już teraz osiągnął wymagany pułap 100 tysięcy dolarów. Do końca zbiórki pozostało 35 dni. Można się zatem spodziewać o wiele większej sumy.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas