Poznaj FlyKly, czyli inteligentne koło rowerowe

Nowoczesne technologie przenikają praktycznie do każdego aspektu naszego życia, choć najbardziej odczuwamy to na poletku smartfonów i tabletów. Po inteligentnych telefonach i zegarkach, nadszedł czas na... inteligentne koła od roweru. To nie żart, na Kickstarterze wystartowała zbiórka pieniędzy na niezwykle ambitny projekt koła rowerowego.


FlyKly to połączenie tradycyjnego sposobu przemieszczania się z nowoczesnymi technologiami, które mają to ułatwić. Inteligentne koło to nic więcej, jak próba zunifikowania tradycyjnego rozwiązania z niewielkim silnikiem elektrycznym, którego główną zaletą jest niewielka waga.

Silnik sterowany będzie za pomocą , który podczepimy zostanie do kierownicy. Poprzez specjalną aplikację określimy, do jakiej prędkości ma być rozpędzony rower (maksymalnie 25 km/h). Po krótkim ustawieniu wystarczy zacząć pedałować, by silnik został uruchomiony i wspomagał nas w podróży. Jak podają twórcy, bateria w kole wystarczy na pokonanie 50 kilometrów. Pełne ładowanie akumulatora trwa od 2 do 3 godzin za pomocą klasycznego gniazdka elektrycznego lub podczas drogi, gdy rowerzysta osiąga większą prędkość, niż ta ustawiona w aplikacji (np. zjeżdżając z górki). Żywotność baterii ma zapewnić 1000 cykli ładowania.

Koło do roweru o różnych wielkościach i kolorach będzie sprzedawane wraz z mocowaniem dla smartfona. Cena pojedynczego zestawu to aktualnie 590 dolarów, czyli dość sporo, jednak technologia zapowiada się niezwykle obiecująco, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielką wagę koła z silnikiem. Czy właśnie tak w przyszłości będzie wyglądać jeżdżenie na rowerze? 

Reklama

Projekt na Kickstarerze już teraz osiągnął wymagany pułap 100 tysięcy dolarów. Do końca zbiórki pozostało 35 dni. Można się zatem spodziewać o wiele większej sumy.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: rower
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama