Reklama

Stworzyli egzoszkielet rodem z filmu Aliens

Twórcy z kanału ”Hacksmith Industries” znani z m.in. stworzenia plazmowego miecza świetlnego, tym razem skupili się na innym kultowym filmowym rekwizycie. Mowa o słynnym ładowniku wykorzystanym w starciu pomiędzy Ellen Ripley, a Królową ksenomorfów w filmie Aliens.

Druga część przygód Ellen Ripley w reżyserii Jamesa Camerona to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów science fiction, Nie dziwi zatem, że wynalazcy z kanału "Hacksmith Industries", specjalizujący się w m.in. przenoszeniu filmowych rekwizytów do świata realnego, wzięli go na swój warsztat. W ten sposób powstała pełnosprawna replika słynnej ładowarki znanej z końcowych scen dreszczowca.

Filmowy ładownik P-5000 był zmechanizowanym egzoszkieletiem, wykorzystywanym do przenoszenia ciężkich materiałów. Stworzony przez youtuberów Power Loader jest jego niemalże idealnym odpowiednikiem. Tak naprawdę różnice dotyczą jedynie rozmiarów oraz samego podwozia, który w wersji realnej został zastąpiony tradycyjnymi gąsienicami (w filmie szkielet poruszał się mechanicznych nogach).

Reklama

Ładowarka Hacksmith Industries jest napędzana silnikiem wysokoprężnym o mocy 67,1 KM. Podobnie jak w wersji filmowej, również tutaj główną kontrolę nad pracą urządzenia sprawuje siedzący wewnątrz człowiek. Ramiona oparte na hydraulicznych zawiasach są poruszane za sprawą dwóch joysticków i potrafią unieść ładunki ważące nawet 3200 kg.

Jeśli jesteście ciekawi, jak dokładnie powstawał projekt oraz jak sprawuje się w starciu z samochodem osobowym, odsyłamy do poniższego materiału:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aliens | ładowarka | youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama