W 2016 roku znany koncern wyprodukuje samochód na powietrze

Już w 2016 roku na rynku powinien pojawić się pierwszy samochód na powietrze. Wyprodukuje go nie byle kto, bo francuski koncern Peugeot Citroen.


Prototyp samochodu na powietrze został zaprezentowany przez Francuzów w minionym tygodniu. Pojazd jako głównego napędu używać ma silnika spalinowego, ale zamiast baterii - jak w przypadku klasycznych hybryd - będzie wyposażony w zbiornik ze sprężonym powietrzem połączony do jednostki hydraulicznej.

Do spokojnej jazdy samochód będzie używał tylko silnika spalinowego, jednak w momencie potrzeby gwałtownego przyspieszenia czy wjazdu na wzniesienie, uruchomiona zostanie energia zgromadzona w sprężonym powietrzu. Ta zostanie przetworzona przez epicentryczną skrzynię biegów, niemal identyczną jak w hybrydowej Toyocie Prius.

Silnik hydrauliczny może być wykorzystywany także podczas jazdy z prędkościami nieprzekraczającymi 70 km/h. Takie rozwiązanie może mieć dodatkowy wymiar ekologiczny podczas przemieszczania się w pełnych spalin centrach miast.

Koncert Peugeot Citroen zapewnia, że wykorzystanie sprzężonego powietrza w samochodzie Hybrid Air przełoży się na zużycie paliwa na poziomie 2 l na 100 km.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochód | Peugeot | powietrze | hybryda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy