Wydrukował sobie działający pistolet

Drukarki 3D wciąż pozostają jednymi z najbardziej niezwykłych urządzeń elektronicznych dostępnych na rynku. Po raz pierwszy jednak ktoś wykorzystał tę technologię do stworzenia funkcjonalnej broni palnej!

Jeden z użytkowników forum AR15 pochwalił się swoim niecodziennym osiągnięciem. Przy użyciu drukarki firmy Stratasys stworzył w pełni funkcjonalny pistolet kalibru .22. Twórca broni przekonuje, że z pistoletu wystrzelił już ponad 200 pocisków, a ten nadal działa jak nowy.

To nie wszystko. Tej samej osobie przy pomocy drukowania przestrzennego udało się skompletować karabin kalibru .224, który również okazał się w pełni funkcjonalny. Jest to pierwszy udokumentowany przypadek, w którym ktoś wykorzystał drukarkę 3D do stworzenia działającego modelu broni.

Reklama

Drukowanie przestrzenne wciąż brzmi nieco jak zaczerpnięte z filmów science-fiction, choć schematy, plansze i tabele, zawierające informacje w jaki sposób stworzyć chociażby funkcjonalną broń, są szeroko rozpowszechnione po internecie. Jeżeli segment druku 3D nadal będzie rozwijał się tak intensywnie, to za kilka lat potencjalnie każda osoba będzie mogła stać się właścicielem broni palnej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drukowanie przestrzenne | Drukarka 3D | karabin | pistolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy