Japoński miliarder poleci w stronę Księżyca - zabierze ośmioro osób ze sobą

Japoński miliarder Yusaku Maezwaa zaprosił publiczność do ubiegania się o miejsce na statku kosmicznym SpaceX. Wszystko to w ramach prywatnej misji dookoła Księżyca.

Japoński miliarder chce w kosmos kilka osób
Japoński miliarder chce w kosmos kilka osóbAFP

Kosmiczna turystyka pozostaje w zainteresowaniach Elona Muska oraz SpaceX - na takie usłudze można będzie zarobić krocie. Jeden z japońskich miliarderów, Yusaku Maezawa chce zaprosić osiem osób, które polecą z nim w stronę Księżyca. Podróż jest obecnie zaplanowana na 2023 rok, jednak całe wydarzenie może zostać przesunięte w czasie.

Maezawa w swoim filmie mówi, iż chce, aby przyłączyli się do niego ludzie z rożnych środowisk. Zgłoszenie do konkursu zostało uruchomione - spośród zgłoszeń miliarder wybierze 8 osób, które wejdą razem z nim na pokład.

Meazawa to właściciel największego, internetowego sklepu odzieżowego w Japonii - ten wyceniany jest na około 2 miliardy dolarów. Japończyk został ujawniony jako pierwszy pasażer Starship w 2018 roku, podczas spotkania z Elonem Muskiem na terenie Kalifornii.

W konkursie Maezawa chce znaleźć konkretne osoby, które będą miały podobne aspiracje do Japończyka. Niestety nie wiadomo, jak dalej potoczy się cała sytuacja. Starship jest obecnie testowany przez SpaceX i padł ofiarą sporych niepowodzeń w ostatnich miesiącach. Musk także niechętnie mówi o rozwoju kosmicznej turystyki w ramach SpaceX - temat został delikatnie odłożony na półkę.

Starship to system rakiet, który będzie mógł być wykorzystany wielokrotnie. Nowa generacja pojazdu ma zabrać ludzi w kierunku kosmosu oraz ładunek potrzebny na poczet przyszłych misji. Jak dotąd oba testy Starship zakończyły się ognistymi eksplozjami podczas prób lądowania.

Pierwszy lot orbitalny statku kosmicznego Elona Muska miałby odbyć się pod koniec 2021 roku. Harmonogram w tym przypadku jest bardzo napięty. Wycieczka w kierunku Księżyca może więc nie wydarzyć się w 2023 roku.

Eksplozja rakiety Elona MuskaAFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas