Chiński łazik odkrył, że Księżyc ma inny kolor
Przebywający od ponad tygodnia na powierzchni Księżyca chiński łazik Yutu, wykonał serię zdjęć miejsca, w którym przyszło mu wykonywać misję. Wraz z upublicznieniem fotek, w świecie naukowym oraz w Internecie zawrzało. Dlaczego?
Przebywający od ponad tygodnia na powierzchni Księżyca chiński łazik Yutu, wykonał serię zdjęć miejsca, w którym przyszło mu wykonywać misję. Wraz z upublicznieniem fotek, w świecie naukowym oraz w Internecie zawrzało, gdyż widać na nich, że księżycowy grunt ma inny kolor, niż dotychczas sądzono (niż na fotkach, które do tej pory serwowała nam NASA).
Powierzchnia Księżyca ma kolor szaro-brązowy
Chińscy naukowcy zarzekają się, że urządzenia skalibrowane są poprawnie, a kolor powierzchni jest taki, jak w rzeczywistości, czyli szaro-brązowy, a nie szaro-srebrny. Internauci i entuzjaści astronomii natychmiast oskarżyli NASA o fałszowanie zdjęć Srebrnego Globu. Pytanie tylko, co NASA chce przez to osiągnąć lub zamaskować?
Powierzchnia Księżyca widoczna na osłonie astronauty ma kolor szaro-brązowy
Co ciekawe, potwierdzeniem chińskich sensacji jest fakt, że w kolekcji NASA można znaleźć kilka fotografii astronautów przechadzających się po powierzchni Księżyca, która ma kolor szaro-brązowy. Także astronauci uczestniczący w misji Apollo-10 donosili, że kolor powierzchni Księżyca mieni się we wszystkich odcieniach czekolady.
Tak czy inaczej, chińska misja budzi coraz większe emocje. I bardzo dobrze, bowiem jest nadzieja, że teorie spiskowe na temat naszego naturalnego satelity, które od dekad nie dają nam spokoju, w końcu zostaną ujawnione.