Cyborgizacja ludzkości według Elona Muska

Elon Musk chce przeprowadzić r(ewolucję) w naszych mózgach, łącząc je z komputerami, dysponującymi sztuczną inteligencją. A to wszystko byśmy niesamowicie zwiększyli swoje zdolności jak przystało na ludzi XXI wieku...

Elon Musk chce przeprowadzić r(ewolucję) w naszych mózgach, łącząc je z komputerami, dysponującymi sztuczną inteligencją. A to wszystko byśmy niesamowicie zwiększyli swoje zdolności jak przystało na ludzi XXI wieku...

Elon Musk chce przeprowadzić r(ewolucję) w naszych mózgach, łącząc je z komputerami, dysponującymi sztuczną inteligencją. A to wszystko byśmy niesamowicie zwiększyli swoje zdolności jak przystało na ludzi XXI wieku.

Nasze mózgi tak naprawdę składają się z trzech. Pierwszym jest najstarszy i najbardziej prymitywny mózg gadzi, dzięki któremu uciekamy, gdy widzimy zagrożenie i kopulujemy, gdy jest ku temu sposobność. Drugim jest układ limbiczny odpowiedzialny za emocje oraz trzeci, najnowszy nazywany korą nową i odpowiedzialny za możliwość porozumiewania się czy kreatywnego myślenia.

Reklama

Musk chce stworzyć czwarty mózg, który będzie nazywał się koronką neuronową. Zastąpi on skomplikowany, zawodny i pełny ograniczeń system naszego porozumiewania się z całym światem. Nad interfejsem, łączącym nasz mózg z komputerem, pracuje on w chwili, gdy nie nadzoruje prac w SpaceX czy Tesli.

Wizjoner niedawno stwierdził, że tak naprawdę od dawna jesteśmy cyborgami, ponieważ praktycznie nie rozstajemy się z np. smartfonami. One niesamowicie rozszerzają nasze możliwości komunikacji ze światem.

Muskowi to jednak nie wystarcza i chce nas na stałe połączyć z elektroniką w formie wszczepienia jej w nasze mózgi. Wówczas pozbędziemy się wszelakich gadżetów (smartfonów, gogli czy inteligentnych soczewek), bo ich potęgę będziemy mieli w sobie, a związane z nimi ograniczenia znikną na zawsze.

W ramach inicjatywy NeuraLink, Musk pracuje wraz z największymi specjalistami ze świata wielu nauk nad bezprzewodowym przedłużeniem naszego umysłu, znacznie zwiększając jego moc obliczeniową. Dzięki takiemu dobrodziejstwu ludzie otrzymają dostęp do niebotycznych zasobów skarbnicy wiedzy jaką niewątpliwie jest globalna sieć. W zasięgu naszych rąk znajdzie się superszybka komunikacja z całym światem, ponieważ w tej chwili ludzie kontaktują się ze sobą wysyłając ok. 10 bitów informacji na sekundę.

Dla porównania, komputery mogą porozumiewać się w tempie biliona bitów na sekundę. Cyborgi będą mogły również dysponować potężnymi i wciąż rozbudowywanymi chmurami obliczeniowymi, które są siecią tysięcy komputerów rozmieszczonych w serwerowniach na całym świecie. Wyobrażacie sobie posiąść zdolności obliczeniowe wszystkich najszybszych obecnie superkomputerów?

Szef SpaceX twierdzi, że rodzące się teraz dzieci jeszcze za swojego długiego życia będą pół-robotami, a ich dzieci w ogóle nie będą potrafiły sobie wyobrazić, że kiedyś elektronikę trzymało się w dłoniach, a nie była ona integralną, większą częścią organizmu. Jako cyborgi będziemy mogli podbijać cały Wszechświat, ponieważ znikną olbrzymie ograniczenia, które teraz stwarza biologiczny organizm.

Musk powiedział, że pierwszy prototyp koronki neuronowej pojawi się za ok. 4 lata, a za 8 będzie dostępny dla każdego mieszkańca naszej planety i Marsa, jeśli założymy tam w tym czasie kolonie.

NeuraLink nie zajmuje się jednak tylko futurystycznymi projektami, ale również bardziej przyziemnymi, jak stworzenie implantów, które rozwiążą problemy ludzi cierpiących na padaczkę czy depresję.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o całym planie Elona, a jeszcze tego nie zrobiliście, to wejdźcie na źródło. Niestety, tekst jest po angielsku.

Źródło:  / Fot. Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy