Jak zamontować twardy dysk w PS3 Super Slim 12 GB (WIDEO)

Ponieważ pojawiło się trochę pytań odnośnie możliwości instalacji dysku w konsoli PS3 Super Slim 12 GB, postanowiłem zebrać je wszystkie i udzielić tutaj możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Przygotowałem także krótki film instruktażowy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości.

Ponieważ pojawiło się trochę pytań odnośnie możliwości instalacji dysku w konsoli PS3 Super Slim 12 GB, postanowiłem zebrać je wszystkie i udzielić tutaj możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Przygotowałem także krótki film instruktażowy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości.

Ponieważ pojawiło się trochę pytań odnośnie możliwości instalacji dysku w konsoli PS3 Super Slim 12 GB, postanowiłem zebrać je wszystkie i udzielić tutaj możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Przygotowałem także krótki film instruktażowy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości.

- Czy muszę odesłać konsolę do serwisu?

Oczywiście, że można załatwić sytuację i w ten sposób, ale po co przepłacać i bawić się z wysyłką, skoro można to zrobić samodzielnie.

- Czy montaż dysku sprawi, że stracę gwarancję?

Reklama

Takich pytań było najwięcej. Odpowiedź jest krótka – NIE. Dlaczego? Sony udostępniło możliwość samodzielnej instalacji i wymiany dysku przez użytkownika. Dla tego też klapka nie jest zabezpieczona plombą.

- Jaki dysk pasuje do PS3?

Można powiedzieć, że każdy, ale to nie do końca prawda. Do konsol PS3 niezależnie od modelu montujemy dyski 2,5 cala, czyli takie jak te do laptopów. Ważne jest, aby był to dysk SATA, 5400 rpm i miał 500 GB pojemności. Można go kupić w sieci, na serwisach aukcyjnych lub w sklepach stacjonarnych – wiecie tzw. „komputerowych”. Ważne, aby uświadomić sprzedawcy, że potrzebujemy dokładnie takiego modelu. Producent nie gra najmniejszej roli.

- Czy do montażu potrzebne są jakieś specjalne narzędzia?

Nie. Nie potrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia ani magiczne umiejętności. Za chwilę przekonacie się, jakie to proste. Będziecie potrzebowali śrubokręta krzyżakowego, bo do przykręcenia jest pięć śrub oraz sanek do zamocowania dysku przed wsadzeniem go do niszy w konsoli.

Sanki są moim zdaniem niezbędne, jeśli chcecie aby dysk był prawidłowo zamontowany, nie latał w środku i nie uszkodził się w czasie przestawiania konsoli lub nie uszkodził konsoli. Wiem, że są hardokorowcy pakujący do PS3 dysk „na żywca”, ale to naprawdę nie ma sensu, zwłaszcza że sanki kosztują ok. 40 zł.

To były szybkie odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytania, a teraz przejdźmy do konkretów.

UWAGA! Warto pamiętać, że dokładnie taka sama procedura obowiązuje podczas wymiany zepsutego dysku w PS3 Super Slim. Oczywiście nie musicie wtedy kupować sanek. Jednak pozostałe kroki będą identyczne. Szczegóły poznacie w filmie.

 

Zanim przystąpicie do montażu dysku w PS3 Super Slim 12 GB, będziecie potrzebowali:

 

Konsola PS3 Super Slim (zakładam, że już macie)

Na zdjęciach widzicie konsolę ze zdjętą klapką i odsłoniętą nisza na twardy dysk oraz częściowo wsunięty dysk.

 

 

Twardy dysk

 

 

Sanki (w komplecie powinny być śruby)

 

 

Śrubokręt krzyżakowy

 

 

Odrobinę wolnego miejsca na stole lub biurku

Pora na film, w którym wszystko dokładnie objaśniam. Miłego odbioru :)

 

 

UWAGA! Nie odpowiadam za ewentualne straty i uszkodzenia powstałe w czasie montażu wykonanego przez Was!

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy