Polska kapsuła Hyperloop już w siedzibie SpaceX
Zespół inżynierów z Hyper Poland, jako jeden z 24 zespołów z całego świata i jedyny z Europy Środkowo-Wschodniej, zakwalifikował się do finału konkursu na budowę kapsuły Hyperloop organizowanego przez SpaceX i wysłanie jej na wyścigi do Kalifornii...
Zespół inżynierów z Hyper Poland, jako jeden z 24 zespołów z całego świata i jedyny z Europy Środkowo-Wschodniej, zakwalifikował się do finału konkursu na budowę kapsuły Hyperloop organizowanego przez SpaceX i wysłanie jej na wyścigi do Kalifornii.
Dreamliner LOT-u dostarczył wczoraj do stolicy Kalifornii elementy dla innowacyjnego transportu przyszłości (). Za niespełna 10 dni kapsuła weźmie udział w międzynarodowych testach. SpaceX jest obecnie w trakcie budowy w Hawthorne 1,5-kilometrowego toru stworzonego z rur/tub o średnicy 2 metrów.
Co ważne, zespół składający się z 25 ambitnych, młodych inżynierów z Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej, poinformował niedawno, że chce wybudować tor testowy kolei Hyperloop w Polsce (). Tor powstanie przy udziale Instytutu Kolejnictwa.
Na tym etapie prac jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie powstanie odcinek testowy. Najpierw naukowcy muszą przygotować studium wykonalności projektu.
Zaangażowanie w rozwój technologii kolei przyszłości Instytutu Kolejnictwa, czyli organizacji mającej 65 lat doświadczenia w obszarze transportu kolejowego, to bardzo ważne wydarzenie. Oznacza to, że w projekt włączą się najwięksi krajowi specjaliści z branży, co na pewno przyspieszy postęp prac.
Dwa miesiące temu, firma Hyperloop One zaprezentowała 9 propozycji miejsc, w których może powstać trasa kolei przyszłości Hyperloop. Wszystkie nowe odcinki obejmują obszar Starego Kontynentu i północnej Afryki, a wśród nich znalazła się trasa sugerowana już wcześniej przez ludzi z Hyper Poland i promowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, łącząca Warszawę z Wrocławiem.
Trzymajcie kciuki za naszych, bo jeśli uda im się zwyciężyć, to będziemy mieli jeszcze większe szanse na budowę kolei przyszłości w naszym kraju.
Źródło: / Fot. Hyperloop One