Battlefield V zapowiedziany. Seria powraca do II wojny światowej, pierwszy trailer i data premiery

Koniec spekulacji i domysłów. EA i szwedzkie studio DICE zapowiedzieli nową odsłonę popularnej serii shooterów Battlefield. Ta powraca do swoich korzeni i ponownie stawia na historyczne klimaty.

I tak, po Battlefield 1, który rozgrywał się w czasie I wojny światowej, Battlefield V zabierze nas na fronty II wojny światowej, czyli w okres, w którym ta seria zaczynała. Twórcy zapewniają jednak, że będzie to zupełnie nowe spojrzenie na największy konflikt w historii ludzkości. Postacie, miejsca i bronie sprzed dziesięcioleci powrócą do życia w olśniewającej, nowoczesnej grafice, która od dłuższego czasu jest znakiem rozpoznawczym serii. Twórcy przygotowują dla nas historie z początku II wojny światowej, od desantów powietrznych, aż po bitwy pancerne, które, choć zapomniane, miały decydujący wpływ na przebieg konfliktu. Co więcej, będziemy mogli wykorzystywać pole walki na przeróżne, niespodziewane sposoby, jak np. wznosić fortyfikacje, remontować zniszczone zabudowania lub przemieszczać broń stacjonarną, by jak najlepiej wykorzystać siłę jej ognia.

Reklama

W trybach sieciowych pokierujemy własną kompanią, w której każdy żołnierz jest wyjątkowy. Będziemy więc tworzyć i personalizować wojskowych, broń i pojazdy, zmieniając dosłownie wszystko, m.in. ich wygląd i styl gry. Teatr Wojny to z kolei nowy model wsparcia gry po premierze, są to specjalne wydarzenia, na które składać będą się Wielkie Operacje (znane z poprzedniej odsłony Operacje, ale na większą skalę). Warto dodać, że powróci tryb kooperacji dla 4 osób.

Co istotne, DICE nie zamierza iść śladem nowego Call of Duty i Battlefield V doczeka się kampanii singleplayer na wzór tej z Battlefiedl 1, czyli w postaci kilku historii (tzw. Opowieści wojennych), które koncentrują się na postaciach, a nie samej wojnie. Ostatnio wyszło to przeciętnie, więc mamy nadzieję, że tym razem twórcy lepiej przyłożą się do tego trybu. Szczególnie w obliczu braku konkurencji w tym zakresie ze strony CoD.

DICE zapewniło także, że gra nie otrzyma przepustki sezonowej premium i tym samym nowe mapy i nowe tryby rozgrywki po premierze otrzymamy za darmo. Nie uświadczymy też lootboxów, a zapowiedziano, że przed premierą przeprowadzone zostaną otwarte beta testy.

Gra dostępna będzie od 11 października w ramach przedpremierowych wersji próbnych w EA Access oraz Origin Access, od 16 października dla osób, które zamówiły Edycję Specjalną Battlefield V przedpremierowo oraz od 19 października dla posiadaczy Edycji Zwykłej Battlefield V.

Źródło: EA 

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy