Reklama

Niesamowite odkrycie z czasów I wojny światowej w okolicach Twierdzy Przemyśl

Członkowie Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl dokonali ciekawego odkrycia. Tym razem udało się odkopać element austriackiego mostu pontonowego z czasów I wojny światowej.

Mirosław Majkowski poinformował na swoim profilu na Facebooku o najnowszym odkryciu i zdał relację z przebiegu aktualnych prac wykonywanych przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K." i Stowarzyszenie 3 Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky`ego. Te skupiają się na odkopaniu elementów austriackiego mostu pontonowego z czasów walk o Twierdzę Przemyśl.

Podczas I wojny światowej Twierdza Przemyśl była oblegana dwukrotnie przez wojska rosyjskie. Za pierwszym razem udało się skutecznie odeprzeć wrogie siły austro-węgierskiej załodze fortyfikacji. Drugie oblężenie doprowadziło do kapitulacji wojsk Austro-Węgier ze względu na kurczące się zapasy i coraz częstsze choroby, na które zapadali obrońcy.

Reklama

To właśnie z okresu oblężeń pochodzi najnowsze znalezisko. Członkowie środowisk historycznych usiłują wykopać element austriackiego mostu pontonowego, który został odnaleziony w miejscowości Hurko. To nie pierwsze w ostatnim czasie znalezisko z Twierdzy Przemyśl. Na początku lata odkryto dwie kompletne armaty forteczne w forcie Salis Sogilo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Twierdza Poznań | most pontonowy | znalezisko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy