5 lat za darmową muzykę

18-latek z Sulechowa, za pośrednictwem założonej przez siebie strony internetowej, udostępniał piracką muzykę. Mino iż za ściągnięte pliki nie pobierał pieniędzy, grozi mu do pięciu lat więzienia. Nastolatka zatrzymali policjanci.

- Zgromadził pokaźny zbiór utworów muzycznych, które bez tzw. tantiem można było odsłuchać lub nagrać - poinformowała rzeczniczka lubuskiej policji Agata Sałatka.

Kilka dni temu nastolatka namierzyli policjanci monitorujący internet. Znaleźli w sieci stronę oferującą piracką muzykę.

- Po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu utworu można go było wysłuchać lub ściągnąć - wyjaśniła rzeczniczka. Opisywana strona dawała też możliwość słuchania muzyki na żywo, była czymś w rodzaju internetowego radia.

Reklama

Chłopak założył swoją stronę na serwerze, który za darmo wynajmował od jednego z polskich administratorów. Dostęp do strony został już zablokowany.

- Mimo że 18-latek za korzystanie ze swojej strony nie pobierał opłat, złamał prawo. Art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych za rozpowszechnianie utworów muzycznych bez zezwolenia, a także za organizowanie tego typu działalności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności -powiedziała Sałatka.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | nastolatka | 5 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama